Ärge laske mööda filmi- või sarilugude “jutulõngast”

Ă„sja ilmus Marvel Cinematic Universe (MCU) uusim film Avengers: Infinity War ja olete ilmselt kuulnud, et see on 3. etapi viimane. Kuid millised on etapid? Kui soovite joosta saagas saadaolevast ligi 20 filmist maratonil, siis millest alustate? Kas nägite esimest Raudmeest? Kapten Ameerika? Kui olete segaduses, pidage meeles, et MCU ĂĽletab endiselt telesarju, nagu SHIELDi agendid, Agent Carteri, samuti lĂĽhifilme ja koomiksit …

Olgu, ära anna alla. Veebisaidi Alltimelines kaudu saate aru mitte ainult Marveli universumi, vaid ka mitmete filmide, televisiooni, videomängude ja koomiksite sarja ajaskaalast. Saate õppida kõike videomängude Sõrmuste isanda, Tähesõdade, Arrowverse või Halo, Warcraft või Resident Evil kohta. Eesmärk on loetleda sündmuste kronoloogiline järjekord igast universumist, mitte teose ametlik alguskuupäev, sest nagu teada, saab paljusid lugusid käivitada eellastena, lugude sündmused kulgevad ajas.

Sellel saidil on erinevad tööriistad, et oleks võimalik filtreerida meediume, mida te loendis näha ei soovi, näiteks välistada kronoloogiast koomiksid. Kui olete tõesti “geek”, saate valida, mida soovite näha kunstniku või autori poolt, kus seda rakendatakse. Igal filmil või episoodil on näiteks tehniline leht, kus saate nende loo kohta rohkem teada saada.