Arhiiv koondab Portugali Interneti-mälestusi alates 1996. aastast

Seal on 1 590 miljonit faili, ajavahemikul 1996–2011 on kogutud kokku 45 terabaiti teavet – need numbrid moodustavad Portugali veebiarhiivi, mis on riikliku teadusliku arvutite sihtasutuse vastutusel loodud algatus, mille eesmärk on tagada juurdepääs Portugalis loodud digitaalsele sisule.

“Suurel hulgal sisul on hetkeline kohalolek ja see võib olla probleem,” põhjendas FCCNi president Pedro Veiga teenuse loomist. Fondi viidatud arvandmete kohaselt pole 50% täna saadaolevast sisust saadaval vaid kahe kuu pärast. 80% kaob või muutub ĂĽhe aasta pärast.

“Selle teenuse kättesaadavusega kavatseb FCCN aidata kaasa Portugali Interneti edendamisele, pakkudes juurdepääsu sisule, millest paljud on ajaloolise kvaliteedi ja huviga,” lisas FCCN-i eest vastutav isik.

Arquivo.pt on omamoodi Portugali Interneti-arhiiv, kust on võimalik leida vana .pt-domeenis hostitud sisu, aga ka muud sisu, mis “pakub Portugali kogukonnale suurt huvi”, selgitab FCCN, mis koondab enam kui miljard sisu.

Sellel platvormil hoitakse iga päev mitmeid veebiväljaandeid ja iga kolme kuu tagant luuakse Portugali veebi “põhjalik arhiiv”. Iga päev valitakse salvestatud väljaandeid koostöös Rahvusraamatukoguga. Lisaks saavad kõik veebisaidi kaudu soovitada asjakohase sisu arhiivi.

Seda Portugali veebiarhiivi toetab 61 serveriga sĂĽsteem, mis lisab kokku 1,8 terabaiti mälu, 122 protsessorit (488 Värv) ja 340 plaati (370 TeraByte), täpsustades FCCN-i, rõhutades, et kogu kasutatud ja arendatud tarkvara oli “tasuta ja põhines avatud lähtekoodil”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira