Ă„ri ja valitsus kulutavad IT-le ligi 2,1 miljardit dollarit

Ă„ri ja valitsus kulutavad IT-le ligi 2,1 miljardit dollarit

Ettevõtted ja valitsused kogu maailmas kulutavad 2013. aastal infotehnoloogiale (IT) 2,06 miljardit dollarit. Tarkvarasektor vastutab 542 miljardi suuruse investeeringu eest, peamiselt seetõttu, et ainuüksi rakendused vastutavad 234 miljardi dollari kulutamise eest.

“Tarkvara on see, kus toimuvad suured muutused tehnoloogias,” kirjutas ĂĽks Forresteri analĂĽĂĽtik, kes vastutab TechCrunchi viidatud aruande eest. Kasv tarkvara teenusena (SaaS) ja mobiilirakendused tugevdavad tarkvara kui suurima investeeringuala positsiooni. Järgmise aasta kasvu on oodata ĂĽle 6%, kui raha kulutatakse tarkvarale.

Riistvarasektoris, mis moodustab sel aastal kulutatud 404 miljardit dollarit, moodustavad arvutid suurima investeeringu, kokku 134,2 miljardit dollarit, mida kulutavad ettevõtted ja valitsusasutused. Tahvelarvutid kaovad vaatamata müügikasvule, sest nende masinate väärtus on 20 miljardit dollarit.

Hooldus- ja seadmete liisimisteenuste ning IT-süsteemide nõustamise ja integreerimise teenuste müük on aasta lõpuks kokku ligi 400 miljonit USA dollarit. Selle teenuse sidevahendid ja tasud kohustavad välja maksma 322 miljardit dollarit.

Euroopa riigid ja ettevõtted investeerivad 487 miljardit dollarit, mis on oluliselt vähem kui Ameerika Ühendriikide kulutatud enam kui 800 miljardit, samuti vähem kui 492 miljardit Aasias.

Allpool olev Forresteri hinnang pärineb Gartnerilt, kelle hinnangul vastutab 2013. aasta IT-le 3,7 miljardi dollari kulutamise eest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi