Armas: kui Interneti-kasutajate tähelepanu on väärt iPhone’i või PlayStation 4-d

Iganädalastel koosolekutel, mida nad on korraldanud alates 2009. aastast ja millest paljusid juhib ettevõtlus, tõid Priciousi neli asutajat välja kaks probleemi: reklaam on inimestele peaaegu sunnitud ja kõrgekvaliteedilisi tooteid hinnatakse harva.

Neid kahte eesmärki silmas pidades otsustasid endised Instituto Superior Técnico õpilased luua veebiteenuse, kus reklaamide vaatamine vähendab teatud seadmete hinda. Ja see vähendamine võib kulgeda sadades eurodes.

See on Pricious mõiste. Saiti külastajad leiavad selliseid tooteid nagu Nintendo Wii U, Surface Pro 2, 32GB iPad Air, PlayStation 4 ja Ford Fiesta. Samuti on olemas Samsung Galaxy S4, mis on praegu 23% odavam kui traditsioonilised jaehinnad.

Loogikast on lihtne aru saada. Mida rohkem inimesi näeb reklaami konkreetsele tootele lisatud, seda odavam on see. Reklaamijale tagatud vaadete abil saadav raha võimaldab vähendada turustatava tootega seotud kulusid.

Puudub määratletav võrrand, kui palju reklaame peate kogu hinna vähendamiseks nägema. Projekti kaasasutaja Rúben Pereira selgitas TeK-le, et visuaalidel on seadmetega seotud reklaamide hinnad erinevad, mis tulenevad erinevatest kokkulepetest.

Eesmärk on muuta Pricious massplatvormiks, kus sotsiaalse reklaami kaudu saavad mõned tooted juba viie minutiga allahindlust 500 eurot.

Platvorm on ajutiselt tõendeid robotite ja petukatsete kohta, kuid see pole oportunistlik. See tähendab, et konsooli saamiseks võib töötada 500 inimest, kuid lõpuks võib toote võtta “501”. Võrdsus, mida platvorm suudab tagada, on see, et „võimalused on kõigile kättesaadavad” nii hinnaalanduste kui ka ostutoimingute puhul, mida saab teha igal ajal.

Pricious’i kaasasutajad tahtsid rõhutada ideed, et nad ei järgi pöördoksjonisĂĽsteemi, kuna need ei hõlma raha kulutamist. Ja muide, nad distantseeruvad ka perekondadest – teisest Portugali veebireklaamide platvormist, mis maksab iga nähtud reklaami eest -, kuna need sisaldavad edukalt e-kaubanduse komponenti.

Ole teadlik

Esimesel elukuul on Priciousil seitse tuhat registreeritud kasutajat, 100 tuhat garanteeritud reklaami vaatamist, kuulutatakse välja üheksa kaubamärki ja 13 müüki. See kogemus on kooskõlas püstitatud eesmärkidega, kuid suudab veidi lahendada ka varem püstitatud püüdlusi.

Sellegipoolest keeldub Prunchi üks juhte Rúben Pereira 2014. aastaks seatud eesmärke muutmast. Aasta lõpuks loodab ta meelitada ligi 100 000 kasutajat ja saada seitse miljonit vaatamist, need arvud sõltuvad turundusinvesteeringutest, mida ettevõte platvormil teeb.

Kindel näib rahvusvahelistumine “lĂĽhiajalises perspektiivis”, nagu kinnitas RĂşben Pereira, mis möödub riikidest, mis on kultuuriliselt sarnased Portugaliga – Hispaania, Itaalia, Kreeka – või tugevate e-kaubanduse traditsioonidega – Saksamaa, Prantsusmaa, Inglise. Stsenaariumis on ka hiiglaslik Brasiilia turg.

Teine eesmärk ja sissetulekuallikas on aidata Portugali väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel (VKEd) reklaami edendada. Paljudel puuduvad video loomiseks vajalikud teadmised ja vahendid – olukord, millega Pricious tegeleb konkurentsivõimelise hinnaga.

Kogu kapital, millele ettevõte on siiani tuginenud, on tulnud otse asutajatelt, kuid RĂşben Pereira ei ole sulgenud uksi investoritele ja äriinglitele, kes on huvitatud idee “anna ja võta” levitamisest veebis.

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi