ARMi tegevjuht lĂĽkkab Inteli kui peamise rivaali tahvelarvutite segmendis

ARMi tegevjuhtTeame, et Inteli tabas magamine ajal, mil nutitelefon plahvatas: kui palju seadmeid tal on Intel sees? Seejärel võttis kiibistaja veel ühe uinaku ja iPad ilmus, kasutades ära ainult tahvelarvutite turgu: kui palju sellest Intel sees? Turul pole midagi korralikku. ARM seevastu on arhitektuuri looja, mis juhib mõlema segmendi kõige populaarsemaid seadmeid ega tunne mingit huvi luude mahalangemise vastu.

Vestluses Finantsaeg, Ütles ARMi tegevjuht Warren East, et tema hinnangul müüakse 2011. aastal umbes 60 miljonit tahvelarvutit ja Intel ei ole suur oht. Juhtide sõnul pole tänane Atomi protsessor "üldse piisavalt hea energiatarbimise osas". Ja tema jaoks teab Intel seda.

Ma usun, et azulzinha tegevjuht Paul Otelinni ei nõustu. Kahjuks Inteli jaoks toimub üleminek PowerPC-lt protsessorile samal põhjusel: energia ebaefektiivsus. Alles seekord hakkas Apple ultraporteeritavates toodetes kasutama alternatiivseid arhitektuure ja jättis kõige raskemad kiibid arvutisse. Lihtsalt, et see hakkab kahanema, kas näeme tulevikus Mac OS 11 ARM-i arhitektuuri jaoks kompileerimist?

(elektronisĂĽsteemi kaudu)