Ärritunud robotist võib saada uus liitlane Euroopa kosmoseuuringutele

Selle projekti viis Šveitsi üliõpilaste rühm ja see ei olnud inspireeritud mitte ainult inimese liikumisest madala raskusastmega keskkondades, näiteks Kuul, kus sammud annavad koha hüpete välimusega kehade projektsioonidele. Kuid ka mitme looma kiiresti liikuvas tehnikas, mis jooksmisel tõstavad kõiki nelja jalga korraga.

Roboti nimi on SpaceBok ja selle eesmärk on saada uueks liitlaseks kosmoseuuringutes. Hollandi ESA keskuse testid aitavad masinat täpsustada ja uurida selle “dĂĽnaamilise tee” potentsiaali madala raskusastmega keskkondades, nagu Kuu, Marss või isegi asteroidid.

“Staatilise põranda asemel, kus põrandale jääb korraga vähemalt kolm jalga, võimaldab dĂĽnaamiline põrand täislennu hetki, kus kõik jalad jäävad maapinnale,” selgitab projekti juhtiv õpilane Hendrik Kolvenbach.

Samuti rõhutas noormees, et kuni viimase ajani oli arvutusvõimega seotud probleemide ja nõutavate kontrollalgoritmide tõttu tohutu väljakutse mõne looma kõige tõhusama jalutuskäigu kordamine robotites.

Senised uuringud on näidanud, et see “hĂĽppamise” reĹľiim võib muuta robotite kosmoseuuringute missioonid tõhusamaks ja sujuvamaks. Esimene mure on selle hĂĽppekõrguse andmine, kõnnakikiiruse suurendamine ja praegu suudab SpaceBok hĂĽpata simuleeritud gravitatsioonilanguse keskkonnas umbes 1,3 meetrit, lagi, mille ĂĽletamiseks see mõeldud on.

Veel ĂĽks praegune väljakutse, teadlased tunnistavad, on leida ohutu viis, kuidas ta pärast iga hĂĽpet maapinnale tagasi tuua ja sellega on meeskond ka tegelenud. Selles etapis käitub SpaceBok “nagu väike kosmoselaev”, ĂĽtles teine ​​meeskonnaliige Alexander Dietsche.

Probleemi lahendamiseks kohandasid teadlased orientatsiooni juhtimiseks sĂĽsteemi, mida kasutatakse ka satelliitides, ja paigutasid reaktsiooniratta, mis juhib ja neelab maapinna kontakti.

See projekt on mõeldud ka energiatarbimise juhtimiseks. See rühm soovib valmistada sõidukit, mis on kosmoses liiklemiseks tõhusam, sõiduk, mille energiatarbimine pole vähem tõhus. Probleem lahenes roboti jalgade vedrude integreerimisega, mis maandumisel energiat salvestavad ja stardil vabastavad.