Aruandlus: rakendus mĂĽĂĽb teie asukohateavet paljudele reklaamijatele

Digitaalne privaatsus see on keeruline äri – isegi kui arvate, et olete selle ĂĽle kontrolli all, on reaalsus see, et sellega reaalselt hakkama saada on tõesti raske.

Isegi kui usaldate ettevõtet, mis väidab teie andmete kaitsmist, nagu Apple, on reaalsus see, et alati leidub inimesi, kes on selle järele näljased – isiklik teave on lõppude lõpuks ĂĽks meie aja peamisi valuutasid.

Võtame näiteks oma andmed asukoht.

IOS pakub suhteliselt lihtsat viisi, kuidas anda rakendustele sellele teabele juurdepääsemiseks luba või mitte, ning Apple ĂĽtleb, et jagatud andmed on alati “anonĂĽĂĽmsed” (see tähendab, et neid ei saa teiega jälitada) ja neid kasutatakse ainult selle rakenduse täiustatud teenuse jaoks.

Jah, see pole päris nii.

Aruanne New Yorgi aeg avalikustada rida rakendusi, mis pääsevad juurde teie asukohateabele, saavad täpset teavet teie asukoha kohta (täpsuse tase tuvastab isegi, millises ruumis te keskkonnas olete) ja määrake seeläbi oma identiteet ning mĂĽĂĽte oma teavet paljudele ettevõtetele – kes omakorda neid andmeid kasutavad et näidata teile eriti sihitud reklaame.

Jah, ei midagi vinget.

See artikkel toob esile nn rakenduse WeatherBug, kliimasegmendis ĂĽks populaarsemaid maailmas.

Teie asukoha määramiseks ettekäändel (väga arusaadav) ilmateate kuvamiseks teie asukohas, salvestab rakendus üksikasjalikku teavet selle kohta, kus te olete ja olete olnud; Vastavalt NYT, müüb rakenduse arendaja täpseid laius- ja pikkuskraadi andmeid kuni 40 ettevõttele.

Muud põhjused? Võime tsiteerida selliseid rakendusi nagu skoor, kes noppis asukohad, et näidata oma keskkonnast asjakohaseid sporditulemusi, ja loo järgi leiti, et müüs seda teavet 16 reklaamijale.

Isegi kuulsatele rakendustele meeldib see Ilmakanal tsiteeritud – ilmselt analĂĽĂĽsib rakenduse poolt hõivatud andmeid teine ​​ettevõte Weather Company’st, mis on IBMi tĂĽtarettevõte, mille rakendus on osa (analĂĽĂĽsiprogramm on nĂĽĂĽdseks lõppenud).

Kokku testiti 20 iOS- ja Android-rakendust; enamjaolt, nagu paljastasid teadlased ja tööstuse allikad, müües kasutaja määratud geograafilise asukoha andmeid.

Apple’i konkreetsel juhul vastavalt NYT, probleem seisneb selles, et privaatsuskontrollidest ei piisa: kui rakendus saab loa kasutaja geograafilise asukoha andmete toomiseks, saab ta seda teha mis iganes soovite või kõige lihtsamal viisil (kasutades Wi-Fi võrgu triangulatsiooni, mis ei anna täpset asukohta) või võimalikult täpselt , mis määrab täpselt, kus te planeedil viibite – artiklis mainitud rakendus kasutab teist õiget valikut ja kombineerides need andmed (mida Apple saadab anonĂĽĂĽmselt) teiste teie harjumuste kohta tabatud inimestega, saab määrata, kes te olete ja kus olete. kus sa oled või oled olnud.

SEE 9 kuni 5 Mac soovita selle probleemi võimalikku lahendust: oleks huvitav näiteks näha asukohalubades lisavõimalust, kus rakendus saab määrata ainult linna, kus viibite, ilma et pääseks juurde täpsematele geograafilise asukoha andmetele.

Seniks on siin ĂĽks näpunäide: andke juurdepääs oma andmetele ainult rakendustele, mida te tõeliselt usaldate, kuid pidage meeles, et mitte kõik Apple’i privaatsusturundused ei saa teid kaitsta teie identiteedi reklaamijatele avaldamise eest.

Digimaailmas viibimine teeb kahjuks valikuid – ja täiesti anonĂĽĂĽmne virtuaalne eksistents on põhimõtteliselt võimatu.

Mis teie Interneti-tempo määrab, on see, kui palju see teid häirib.