Aruannetest selgub, et üle 80% globaalsetest ettevõtetest investeerib vestlusrobotidesse

Portugali idufirma Unbabel avaldas aruande, mis paljastas, et üle 80% globaalsetest ettevõtetest investeerib vestlusrobotidesse ja et 9-st kümnest usub, et iseteeninduslahenduste klienditoe kasv on kõige kiirem aastaks 2021.

Selles aruandes kirjeldatakse üksikasjalikult erinevate ettevõtete juhtide (sealhulgas mõned Fortune 500 edetabeli) juhtide vaateid nende globaalsete mitmekeelse klienditoe toimingutele sellistes sektorites nagu tehnoloogia, jaekaubandus, reisimine, rahandus ja meelelahutus ning seda teostab Execs The Tofus, ülemaailmne kliendikogemuste juhtide kogukond.

„Ehtsa kliendikogemuse aruandes” jõuti järeldusele, et reageerimise määr ei olnud enam standard, mille järgi klienditoet mõõdeti. Küsimusele, milline ühine tegur mõjutas kliendirahulolu kõige enam, otsustasid peaaegu kõik vastajad (92%) kõige suurema mõju avaldada „kliendiprobleemide lahendamisele”, millele järgnesid teadlike tugiagentide pakkumine (64%) ja „kiirus” juhtumite lahendamine ”(62%) tuli alles kolmandale kohale.

Sel juhul teatas ĂĽle 80% kĂĽsitletud ettevõtetest, et investeerivad vestlusrobotidesse, et vastata kõrgetasemelistele klientide taotlustele. “Kuna 76% vastanutest arvab, et järgmise kahe aasta jooksul kasvab otsevestlus ja 70% sotsiaalmeedia maht kasvab, peavad ettevõtted tagama, et nende emakeele strateegiad reageerivad tõhusalt kõigile klientidele ja kõigis kanalites,” ĂĽtles Chad McDaniel. Execsi saidi The Know president ja asutaja.

Unbabeli tegevjuht ja asutaja Vasco Pedro lisas, et “täna on olulisem kui kunagi varem, et ettevõtted kohaneksid majanduse globaliseerumisega ja teeniksid kliente kiiresti, odavamalt ja eriti nende emakeeles”.