Arvatava arvutipettuse tõttu viis Obama presidendivalimiste täieliku uurimise korraldamiseni

Muidugi hõlmavad tänavused presidendivalimised ajalooraamatuid kui kõige vastuolulisemaid ja vahendavamaid.

Vabariiklaste kandidaadi Donald Trumpi populaarne hääletusvõit jättis paljud lõuad langema ja tekitasid kuulujutte, et tulemusega manipuleeriti tahtlikult või see oli kohtuotsust moonutanud arvutirünnaku sihtmärk.

Kas tulemusi on muudetud või mitte, on siiani lahendamata mõistatus. Kuid fakt on see, et rahvusliku julgeoleku nõunik Lisa Monaco ütles, et demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni tugev pooldaja Barack Obama kutsus FBI-d ja NSA-sid nagu üksused üles analüüsima USA hääleõiguste registreerimiseks kasutatud arvutisüsteeme. Ameeriklane

Reutersi tsiteeritud Lisa Monaco selgitas, et küberrünnakud valitsussüsteemide vastu ei üllatanud kedagi, kuid tänavu on need jõudnud enneolematu mõõtmeni.

Ameerika Ühendriikide kõrgeim ülem soovib, et uurimise tulemused jõuaksid temani enne, kui ta järgmisel aastal Valgest Majast lahkub, et leida teed uuele presidendile.

On teada, et neid järeldusi jagatakse ka seadusandjatele Kongressil.

Oluline on teha selgeks, et selle uurimise eesmärk on leida tõendeid valimistulemuste võimaliku arvut manipuleerimise kohta, olgu need siis pärit riigist või välismaalt.

Oktoobris, umbes kuu enne 8. novembri valimisi, sĂĽĂĽdistas Washington ametlikult Venemaad kĂĽberrĂĽnnaku korraldamises Demokraatliku Partei arvutisĂĽsteemide vastu.

Lisaks ĂĽtles Lissabonis toimunud veebitippkohtumisel F-Secure’i uurimisdirektor Mikko Hyppönen, et Hillary Clintoni e-kirju Interneti kaudu levitanud arvutirĂĽnnak sai alguse Venemaalt.

Tõuseb kahtlus, et enamiku viimase aasta jooksul Ameerika Ühendriike tabanud arvutirünnakute taga on Moskva, kuid enamiku küberkuritegevuse kampaaniate autorlust pole seostatud.

CIA kinnitus

Nimetamata Washington Posti allika sõnul näitab CIA salastatud aruanne, et Moskva valitsusega seotud häkkerid olid selle aasta valimisprotsessi tõhusalt kaasatud. Küberkuritegevuse kampaania eesmärk on väidetavalt kasulik presidendiks valitud Donald Trumpile.

Samad allikad väidavad, et need häkkerid olid osa suuroperatsioonist, mille eesmärk oli kahjustada Hillary Clintonit – näiteks isiklike e-kirjade vargustega – vabariiklaste oponentide nimel.

Märkmete kirjutamine: uudiseid on uuendatud, et lisada uut teavet.