USA ja Suurbritannia hoiatavad kĂĽberruumirĂĽnnakute eest, mis otsivad teavet veebisaidilt COVID-19 - Internet

Arve allahindlus ja COVID-19 test tasuta? DECO tuvastas pandeemia – Interneti – keskel sadu pettusi

DECO hoiatas tarbijaid taas kasvava arvu pettuste ja veebipõhiste pettuste eest, mis üritasid ära kasutada kasutajate hirmu COVID-19 pandeemia pärast. Viimase paari nädala jooksul, mil Portugalis on olnud hädaolukordi, on tarbijakaitseühendus tuvastanud sadu pettusi.

TSF-i avalduses osutas DECO, et sagedasemate pettuste hulgas olid lubadused, näiteks isikukaitsevahendite pakkumine, tasuta COVID-19 testid ja kodumaiste arvete allahindlused. Märkimisväärsed on ka need, kes teatavad nakatunud patsientide rahakogumise kahtlusest või NHS-i tasuta vaktsineerimiskampaaniatest.

MB WAY pakub kurjategijatele ka võimalusi pandeemia keskel pettusskeeme toime panna. DECO teatas, et on saanud palju teateid pettuste kohta SIBSi rakenduse kaudu, mida kasutavad miljonid portugallased. Probleem pole makse- ja ülekandevahendites endas, vaid neid kasutavate inimeste teadmatuses, selgitas ühing.

Digitaalsete videokõnede platvormidega (nt Zoom) seotud turvaprobleemid on DECO tähelepanu juhtinud. Üksus mäletab, et enne installimist ja selle kasutamise alustamist tuleb arvestada sellega, milliseid andmeid rakendus kogub ja kuidas nad seda teevad.

Ühing rõhutas taas, et parimad küberohtude vastu suunatud relvad on isegi kahtlased. Hoidke kriitilist vaimu ja hoolikat analüüsi iga sõnumi kohta, mis tuleb SMS-i, e-posti või sotsiaalsete võrgustike kaudu ja mis tunduvad olevat liiga head (või halvad), et olla oluline tõde. Lisaks soovitab DECO jääda rahulikuks, sest kurjategijad teavad, et ebakindlates olukordades kipuvad inimesed käituma impulsiivsemalt.

Hiljuti tuli Portugalis hoiatus, et mõned maksumaksjad on Tributria ametivõimude nimel saanud võltsitud e-kirju. Pettus ei kasutanud söödana COVID-19, kuid ilmnes samal ajal, kui inimesed pöörasid oma seadmetele suuremat tähelepanu, kuna nad olid kodus kauem ja kui IRS-i saatmise aeg lähenes.

Pandeemia ajal on küberkuritegevus järsult tõusnud. Euroopas ühendab Europol jõupingutusi mitmesuguste ohtude tõkestamiseks. Pärast vaid 2500 võltsitud veebiaadressi kõrvaldamist vaid ühe nädala jooksul on Euroopa politseiteenistus teatanud, et lisaks kasvavatele andmepüügikampaaniatele või pahavara rünnakutele kasvab ka laste seksuaalne ärakasutamine Interneti kaudu.