Arvustused: Telling Lies ja näitlejate roll detektiivina 2019. aastal

Valede rääkimine on häiriv ja võrgutav uuriv mäng, mis rikub narratiivi arendamiseks teie isikliku elu piire

Alustan oma teksti sellega, et ma pole uurimise seisukohast midagi huvitavat mänginud Valetama, kuid see pole õiglane selle suhtes, mida ma viimastel kuudel mänginud olen. Parem hilja kui kunagi varem, 2018. aastal, oli mul rõõm ja privileeg kohtuda Lugu, mängujuht Sam Barlow esimene iseseisev mäng.

Ja mitte ainult ajakirjandus ja publik ei näe inglise režissööri ja stsenaristi potentsiaali: Annapurna Interactive, kirjastaja Mis on jäänud Edith Finchist ja Firenze, näitas üles huvi ja võttis projekti algusest peale omaks. Relvastatud oma varasemate kogemustega AAA mängude ja suure kunstivabadusega, avastas Sam Barlow Valetama võimalus lasta mängijal iseseisvalt jälgida, kirjutada ja otsuseid vastu võtta, avastada tõde, vastuolusid ja nüansse isiklikest videolintidest.

Detektiivi stardipakett

Valetama paneb meid tõepoolest uurijatena varastatud teabega koormatud arvuti juurde NSA (Ameerika riiklik julgeolekuteenistus). Keerulise sõnaotsingu ja indekseerimise mehhanismiga, mis aitab arestitud videoid taastada ja vaadata NSA, teie roll on uurida videot ja lahendada reetmise, korruptsiooni, vandenõu ja vale lugu.

Kui olete julgenud salapärasele uurivale monoloogile Lugu, liidese päritolu on hõlpsasti mõistetav ja modus operandi see uus pealkiri. Erinevalt esimesest Valetama see ei ole politseiametnike juuresolekul tehtud avalduste kogum – samuti pole vaja teie kujutlusvõimet, et ekstrapoleerida video formaadis salvestatud vastust, pĂĽĂĽdes arvata, milles kĂĽsimus on ja kus uurimine võiks toimuda.

Videokonverentside vormis saadud kahe aasta jooksul salvestatud vestlused jõuavad mängijani alati asümmeetriliselt: kuulete tõesti ainult stseeni ühte poolt, mis võib olla kompromissitu sõnavahetus või isegi ulatuslik lugu muinasjutust. Mängijatele on saadaval ainult viis esimest otsinguterminit (kronoloogilises järjekorras).

Kasutajaliides valede rääkimiseks.  Kas suudate tõde üles kaevata?

Iga vaadatud video on märgitud vaadatuks – selle saab lisada lemmikutesse – ja see hakkab mängima stseenist, mis hõlmab otsitavat sõna. Materjal tuleb käsitsi tagasi kerida, kui soovite seda nullist vaadata – mis on huvitav neile, kes ei soovi kogu vestlust kuulda, kuid peavad seda ajakohasena hoidma.

Valgus, kaamera, tegevus (tagakĂĽlg)!

Nagu kirjeldusest ja piltidest võisite märgata, Valetama see on FMV (Full Motion Video) kogemus. Kõik stseenid, mis moodustavad tema mittelineaarse narratiivi, filmiti tõeliste näitlejatega, sealhulgas mõned seitsmenda kunsti kuulsad nimed. Näiteks näitleja Angela Sarafyan mängis HBO sarjas tegelast Clementine Pennyfeatherit Westworld.

Nelja peaosalise õppekavas esinev kogemus tele- ja kinomaailmast on hädavajalik, et mäng avaldaks režissööri ja stsenaristi pakutavat narratiivset mõju. Kui avastasime rohkem videomänge ja hakkasime neid oma paralleelsete märkmetega siduma, mõistsime, kui suur osa pikkade stseenide ajal toimunud näitlemisest ja lavastamisest kinnitasid arvamist meie elatava maailma ja mängude maailma vahel.

Pilditulemused valetamise kohta

Et kogemusi mitte rikkuda, rääkides peategelaste läheduse tasemest, ei kommenteeri ma hetki, mis mind kõige rohkem tähistasid, kuid tahan ühe punkti selgeks teha: mängu nimi vastab tegelase arengule ja süžee lahendusele. Paljud lindistused toimusid loomulikult, justkui oleks need olnud lihtsad vestlused päeva möödumisest, teistel aga tundus, nagu juhtuks see seetõttu, et üks asjaosalistest oli salvestatud materjali vastu huvitatud.

Näitus Telling Liesis

Karakterite privaatsust salvestavaid kaameraid on erinevat tüüpi ja asukohti, enamik videoid, mis koosnevad mobiilseadmete (näiteks mobiiltelefonide, tahvelarvutite ja märkmike) videovestlustest. Mõned stseenid näivad olevat filmitud veel varjatud punktidest, tekitades kahtlusi spionaaži võimalike juhtude või mitme funktsiooni täitvate tegelaste suhtes. On liikuvaid stseene, mis muudavad meid pingeliseks, uudishimulikuks ja isegi pika, lõikamata, peaaegu mängulaadse esitusega.

Valetama on mäng, mis toob esile ebamugavad hetked tegelaste elus, kuid huvitaval ja mõtlemapaneval moel. Mõni stseen ründab partneri, perekonna või inimrühma lähedust, paljastades asjaosaliste soove, konflikte ja tundeid. Näib, et digitaalse suhtluse osas edastab ta igal ajal sõnumit meie sõnade ja tegude põhjustest ja tagajärgedest (isegi eraruumides).

Pilditulemused valetamise kohta

Vaatamata loendamatutele omadustele puudub mängul juurdepääsetavus ja elukvaliteet. Tagasikerimise funktsioon võimaldab teil valida isegi kolme kiiruse vahel, kuid video algusesse naasmiseks mõeldud nupp töötab digitaalsel ajastul, kus VHS ja lindid pole enam igapäevase elu osa, automaatselt hästi.

Erinevalt eelkäijatest Valetama on tõlkimiseks mitu keelevalikut – sealhulgas portugali brasiilia keel. Ainus probleem on aga see, et mängimise põhielemendiks on iseloomustustest leitud sõnad. Mõnel ĂĽksikul juhul eraldasin iseloomustustes valjusti ja selgelt öeldud sõnad, kuid otsinguribalt otsides (isegi originaalkeeles mängides) ei leidnud enam videot. Minu mulje on, et keelelise variatsiooni jaoks tuleb algoritme lihtsustada.

Kuigi mitte nii uuenduslik ja vaieldav Lugu, võitis tiitel (mitte nii populaarse) seikluste žanris kindlasti olulise koha. Kui soovite uurida (lugeda „varastada”, lobiseda) teiste inimeste elu ja nautida mängimist arvutis / iOS-is, Valetama on suurepärane valik aastaks täis valesid nagu 2019. aasta.

Valede rääkimine arvutile

8/10