Arvutiohud muutuvad ĂĽha keerukamaks, sagedasemaks ja "hullemaks"

Arvutiohud muutuvad ĂĽha keerukamaks, sagedasemaks ja “hullemaks”

Küberkuritegevus kasvab igal aastal ja erinevates valdkondades üha enam. McAfee Labsi värskeima turvaraporti kohaselt on uusi pahavara näidiseid iga sekund.

2008. aasta teises kvartalis kogutud andmed näitavad, et arvutite jaoks on 774 miljonit pahatahtliku tarkvara näidist, mis on 34% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Mobiilsete ohtude arv kasvas 42%, 28 miljoni proovini.

Ka lunavara on tõusuteel, tuvastades 17 miljonit näidist, 57% rohkem kui aasta tagasi, kuid viimaste kuude pahatahtlik “täht” on krĂĽptoraha kaevandamine pahavara. See oht kasvas 86%, 5,4 miljonini.

Seda saab seletada väga lihtsal viisil, võtke arvesse Marc Vos, vanemjuht McAfee WW Consumer Review: küberkurjategijatele on see lihtne, sest nad peavad looma vaid kasutaja arvutisse installitud pahavara ja sealt edasi saavad nad diivanil istuda, puhata ja oma tööd teha ”.

“Pahavara kaevandamise korral peavad kĂĽberkurjategijad lihtsalt ootama, kuni krĂĽptoraha” kokku kukub “”

Kuigi pahavara proovid tegid oma töö, polnud kasutajad sellest isegi teadlikud. Parimal juhul leiavad nad, et juurdepääs arvutile või Internetile on tavapärasest veidi aeglasem, samal ajal kui pahatahtlik tarkvara jätkab oma tööd, ütles ettevõtte uute tarbekaupade esitlemise eest vastutav isik kolmapäeval. mess Lissabonis.

Kaitske olulist

Vastuseks suurenevale ohuhulgale liigub McAfee täiustatud toodete ja uute ettepanekutega edasi. Pere ja mobiil on kaks sihtmärki, kuid arvutite jaoks on siiski (palju) ruumi.

Tänapäeval on vanemad üha enam mures selle pärast, mida nende lapsed võrgus, arvutites ja eriti nutitelefonides teevad. Seepärast panustab ettevõte Safe Family mooduli käivitamisele, mis pakub tegevusaruandeid, veebifiltreid, aja- ja viivitusjuhtimist, rakenduste blokeerijaid ja asukohta.

“Tänapäeval on arvuti turvalisuse ohud midagi enamat kui lihtsalt pahavara”

Marc Vose sõnul on aeg käivitada selline tööriist. “Inimesed tunnevad laste ohte Internetis paremini kui paar aastat tagasi, kui me lootsime vanemliku kontrolli peale suurt lootust, ja seda pole veel juhtunud.