Arvutirünnak EDP vastu: olukord pole täielikult lahendatud ja lunastamistaotlust pole kinnitatud

Arvutirünnak kinnitati eile ja mitmed teated viitasid serverilt andmete vargusele ja umbes 10 miljoni euro suurusele vahetuse taotlusele, kuid ettevõte ei kinnitanud neid andmeid, öeldes vaid, et teeb koostööd pädevate asutustega. EDP ​​allikas ütles SAPO TEKile, et täna hommikul pole olukord täielikult lahendatud, kuid ettevõte töötab lahenduse kallal.

“Siinkohal on esmatähtis ettevõtte teenuste taastamine, eriti need, mis on rohkem suunatud klienditeenindusele,” ĂĽtles sama allikas ja tõi välja, et see on ĂĽks teenus, millel on endiselt probleeme.

Eile teatas EDP avalduses, et ettevõtte võrku on mõjutatud ning see “tingib osa oma teenuste ja toimingute tavapärasest toimimisest”.

“Kuid see ei mõjuta energiavarustuse järjepidevust. Elektrijaotusvõrgu järelevalve ja juhtimise põhiteenused toimivad normaalselt, ehkki mõningate piirangute tõttu kohandustega “, öeldakse samas dokumendis, kus selgitatakse ka, et rakendatakse” toimimist toetavate sĂĽsteemide ennetamise ja kaitsmise meetmeid “. .

Algusest peale võttis EDP ĂĽhendust ametivõimudega ja töötas ettevõttega, tehes koostööd Maailma KĂĽberturvalisuse Keskuse ja Altice Portugaliga, analĂĽĂĽsides „selle vahejuhtumi päritolu ja anatoomiat, et kõnealused teenused ja toimingud kiiresti taastataks. “

Jornal de Notícias teatab, et rünnaku eest vastutavad häkkerid jätsid pimedasse veebi lunaraha, nõudes 1580 bitcoini maksmist, mis võrdub umbes 9,8 miljoni euroga. Sõnum ähvardab avaldada klientide ja partnerite andmeid.

CyberTeami grupp postitas Twitterisse sõnumi, milles ta võttis vastutuse rĂĽnnaku eest, öeldes, et järgmine sihtmärk oli Altice ja lõpetades fraasiga “pĂĽsige lainel, tuleb 25. aprill”.

EDP ​​on üks pahavararünnakute ja andmepüügipettuste peamisi sihtmärke, kuid ettevõte on koolitanud sisemisi küberturvalisuse töötajaid ning omab küberturvalisuse koolitus- ja testimiskeskusi kriitilise infrastruktuuri operaatoritele, mida TeK juba teab.

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega. Viimati uuendatud kell 12.49.