contador gratis Saltar al contenido

Arvutirünnak EDP vastu: olukord pole täielikult lahendatud ja lunastamistaotlust pole kinnitatud

Kas teil on probleeme küberturvalisusega?  Selle ohu vastu aitab uus veebileht

Arvutirünnak kinnitati eile ja mitmed teated viitasid serverilt andmete vargusele ja umbes 10 miljoni euro suurusele vahetuse taotlusele, kuid ettevõte ei kinnitanud neid andmeid, öeldes vaid, et teeb koostööd pädevate asutustega. EDP ​​allikas ütles SAPO TEKile, et täna hommikul pole olukord täielikult lahendatud, kuid ettevõte töötab lahenduse kallal.

“Siinkohal on esmatähtis ettevõtte teenuste taastamine, eriti need, mis on rohkem suunatud klienditeenindusele,” ütles sama allikas ja tõi välja, et see on üks teenus, millel on endiselt probleeme.

Eile teatas EDP avalduses, et ettevõtte võrku on mõjutatud ning see “tingib osa oma teenuste ja toimingute tavapärasest toimimisest”.

“Kuid see ei mõjuta energiavarustuse järjepidevust. Elektrijaotusvõrgu järelevalve ja juhtimise põhiteenused toimivad normaalselt, ehkki mõningate piirangute tõttu kohandustega “, öeldakse samas dokumendis, kus selgitatakse ka, et rakendatakse” toimimist toetavate süsteemide ennetamise ja kaitsmise meetmeid “. .

Algusest peale võttis EDP ühendust ametivõimudega ja töötas ettevõttega, tehes koostööd Maailma Küberturvalisuse Keskuse ja Altice Portugaliga, analüüsides „selle vahejuhtumi päritolu ja anatoomiat, et kõnealused teenused ja toimingud kiiresti taastataks. “

Jornal de Notícias teatab, et rünnaku eest vastutavad häkkerid jätsid pimedasse veebi lunaraha, nõudes 1580 bitcoini maksmist, mis võrdub umbes 9,8 miljoni euroga. Sõnum ähvardab avaldada klientide ja partnerite andmeid.

CyberTeami grupp postitas Twitterisse sõnumi, milles ta võttis vastutuse rünnaku eest, öeldes, et järgmine sihtmärk oli Altice ja lõpetades fraasiga “püsige lainel, tuleb 25. aprill”.

EDP ​​on üks pahavararünnakute ja andmepüügipettuste peamisi sihtmärke, kuid ettevõte on koolitanud sisemisi küberturvalisuse töötajaid ning omab küberturvalisuse koolitus- ja testimiskeskusi kriitilise infrastruktuuri operaatoritele, mida TeK juba teab.

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega. Viimati uuendatud kell 12.49.