Arvutite müük kasvas 2. kvartalis Lenovo juhtimisel

IDC konto andmetel müüdi selle aasta teises kvartalis kogu maailmas 64,9 miljonit arvutit, kasv oli 4,7%. Gartneri numbrid erinevad veidi, kuid näitavad sama kasvutrendi. Ettevõtte raamatupidamises müüdi 63 miljonit ühikut, mis on 1,5% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Kaks analüütikut leppisid teises kvartalis kokku EMEA arvutimüügi toimimises, tunnistades kasvu taastumist.

Samuti lepitakse kokku turuliidris, milleks on Lenovo. Hiina tootja IDC müüs perioodil 16,2 miljonit ühikut, Gartneri eest 15,7 miljonit, mis garanteeris veerandi kogu müügist.

HP saavutas edetabelis teise koha 23,7% -lise osakaaluga, mis tähendab kasvu, kuid see pole takistanud Lenovot sellest möödumast. Dell sulgeb esikolmiku, Acer ja Apple on järgmistel positsioonidel.

Praegune kaubanduslik pinge on sellel kvartalil vähe mõjutanud, ehkki analüütikud arvavad, et see võib juhtuda ka tulevikus, kusjuures USA-s võib hinnatõus märkimisväärselt tõusta. Positiivne on see, et selle aasta teist kvartalit tähistas Inteli protsessorite tarnete taastamine ja Windows 10 uuendamine, mis aitas suurendada arvutimüüki.

IDC ja Gartneri saadud andmete erinevused peegeldavad arvude arvutamise erinevaid viise. Gartner sisaldab töölaua-, kaasaskantavaid ja ülikantavaid kontosid. Välja arvatud iPad ja Chromebook. IDC hõlmab Chromebooke ja tööjaamu, kuid x86 tahvelarvutid ja serverid jäävad kontost välja.