Arvutiturul registreeriti EMEA piirkonnas kõrgeim kasv alates 2014. aastast

Personaalarvutite turg, mis hõlmab lauaarvuteid, sülearvuteid ja tööjaamu, kasvas EMEA (Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika) tsooni piirkonnas tugeva kasvuga, mis on IDC uuringu kohaselt alates 2014. aastast suurim. Selle aasta teises kvartalis müüdi kokku 16,6 miljonit ühikut, mis on tugev kasv 4,1% võrreldes 2017. aasta sama perioodiga.

Sellegipoolest kinnitati seda kasvu tänu seadmete värskendustele ainult kaubanduslikus aspektis, 8,6%. Tarbimissektoris oli eelmise aastaga võrreldes väike negatiivne 0,8% langus. Sellegipoolest on spetsialistid optimistlikud tagasi müügi, aga ka mängude nõudluse osas.

IDC andmetel kasvasid märkmikud pärast selle aasta esimese kvartali sooja perioodi taas, 4,2% võrreldes 2017. aastaga. Lauaarvutid kasvasid teises kvartalis teist järjestikust kasvu, kasvades 2% rohkem kui aasta tagasi.

Turu-uuringufirma aruandes silma paistnud tootjate seas jätkas müügi juhtimist HP, kes nõudis enda jaoks 28,3% -list turuosa, kasvades eelmise aastaga võrreldes 1,8%. Sellesse positsiooni aitavad kaasa märkmikud ja lauaarvutid. Lenovo tsementeeris teise koha 22,2% osaga, Dell tõusis poodiumile 13,5% pirukaga.

tek Computers “data-title =” tek Computers – EMEA piirkonnas on arvutiturg kasvanud alates 2014. aastast kõige kiiremini – SAPO Tek “> arvutitehnika

Vähem positiivne tulemus Acerile, kes jõudis nimekirja neljandale kohale, stagneerudes võrreldes 2017. aastaga, kuid säilitades turu 9,1%. Pärast kolme järjestikuse kvartali kukkumist naasis tootmine eelmise aastaga võrreldes 2,7-protsendise kasvuga positiivsele tunnile, mille taga oli kooliaja taastumine. Lõpuks registreerib Asus, kes kaotas 2,3% oma turuosast, nüüd 7,5%.

Mis puutub seadmetesse, siis Lääne-Euroopas oli traditsioonilisel arvutiturul kasv 2,9%, sülearvutitel aga 4,2%. IDC rõhutas, et liikuvus on ärisektori nõue, sest tarbimissektoris on suurem nõudlus kergete ja õhukeste toodete järele ning positsioon on muutumas.

Suurimad müüjad olid lauaarvutid, kasvades eelmise aastaga võrreldes 9,2% nii äriregistrites kui ka tarbimispiirkondades. Põhja-Euroopas kogesid mõned riigid isegi kahekohalist kasvu, näiteks Suurbritannia ja Iirimaa.

Sarnane kasv toimus Kesk- ja Ida-Euroopas, 6,4%, kusjuures Venemaa, Tšehhi Vabariik ja Ungari paistsid silma kahekohalise kasvuga.