contador gratis Skip to content

Arvutiturul registreeriti EMEA piirkonnas kõrgeim kasv alates 2014. aastast

Arvutiturul registreeriti EMEA piirkonnas kõrgeim kasv alates 2014. aastast

Personaalarvutite turg, mis hõlmab lauaarvuteid, sülearvuteid ja tööjaamu, kasvas EMEA (Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika) tsooni piirkonnas tugeva kasvuga, mis on IDC uuringu kohaselt alates 2014. aastast suurim. Selle aasta teises kvartalis müüdi kokku 16,6 miljonit ühikut, mis on tugev kasv 4,1% võrreldes 2017. aasta sama perioodiga.

Sellegipoolest kinnitati seda kasvu tänu seadmete värskendustele ainult kaubanduslikus aspektis, 8,6%. Tarbimissektoris oli eelmise aastaga võrreldes väike negatiivne 0,8% langus. Sellegipoolest on spetsialistid optimistlikud tagasi müügi, aga ka mängude nõudluse osas.

IDC andmetel kasvasid märkmikud pärast selle aasta esimese kvartali sooja perioodi taas, 4,2% võrreldes 2017. aastaga. Lauaarvutid kasvasid teises kvartalis teist järjestikust kasvu, kasvades 2% rohkem kui aasta tagasi.

Turu-uuringufirma aruandes silma paistnud tootjate seas jätkas müügi juhtimist HP, kes nõudis enda jaoks 28,3% -list turuosa, kasvades eelmise aastaga võrreldes 1,8%. Sellesse positsiooni aitavad kaasa märkmikud ja lauaarvutid. Lenovo tsementeeris teise koha 22,2% osaga, Dell tõusis poodiumile 13,5% pirukaga.

tek Computers “data-title =” tek Computers – EMEA piirkonnas on arvutiturg kasvanud alates 2014. aastast kõige kiiremini – SAPO Tek “> arvutitehnika

Vähem positiivne tulemus Acerile, kes jõudis nimekirja neljandale kohale, stagneerudes võrreldes 2017. aastaga, kuid säilitades turu 9,1%. Pärast kolme järjestikuse kvartali kukkumist naasis tootmine eelmise aastaga võrreldes 2,7-protsendise kasvuga positiivsele tunnile, mille taga oli kooliaja taastumine. Lõpuks registreerib Asus, kes kaotas 2,3% oma turuosast, nüüd 7,5%.

Mis puutub seadmetesse, siis Lääne-Euroopas oli traditsioonilisel arvutiturul kasv 2,9%, sülearvutitel aga 4,2%. IDC rõhutas, et liikuvus on ärisektori nõue, sest tarbimissektoris on suurem nõudlus kergete ja õhukeste toodete järele ning positsioon on muutumas.

Suurimad müüjad olid lauaarvutid, kasvades eelmise aastaga võrreldes 9,2% nii äriregistrites kui ka tarbimispiirkondades. Põhja-Euroopas kogesid mõned riigid isegi kahekohalist kasvu, näiteks Suurbritannia ja Iirimaa.

Sarnane kasv toimus Kesk- ja Ida-Euroopas, 6,4%, kusjuures Venemaa, Tšehhi Vabariik ja Ungari paistsid silma kahekohalise kasvuga.