Asfalt 9 eemaldatakse lehelt Project Catalyst; arendaja tekitas selle funktsiooni pärast muret [atualizado]

Oleme siin mitu korda rääkinud, kuidas KatalĂĽsaatori projekt see on värske õhu hingus macOS-i rakenduste jaoks, mis võimaldab arendajatel hõlpsasti iPadi rakendusi Apple’i arvutitesse portida. Räägime ka sellest, kuidas macOS Catalina see tähistab selle algatuse „tõelist” algust ja kuidas nĂĽĂĽdsest alates tunneme erinevust, mida tehnoloogia põhjustab.

Noh, täna oleme siin, et meenutada, et igal lool on mitu nurka. Ajakirjanik Mark Gurman pärit BloombergTäna avaldatud aruanne tekitab nii arendaja kui ka tarbija poolt muret ja reservatsioone projekti Catalyst, selle toimimise ja mõju osas.

Ăśks peamisi takistusi, millega arendajad silmitsi seisavad, on asjaolu, et ĂĽleminek iPadOS-i rakendustest macOS-ile pole enamikul juhtudel nii lihtne, nagu Apple oleks soovinud. James Thompson, kinnitab PCalci looja, et “Dice by PCalc peab Macis sujuvalt töötama” selleks, et oodata rohkem “- see pole probleem, kuna macOS-i rakenduse versioon tuleb eraldi osta, mis tähendab, et arendaja nõustub lisatööga.

Lõpptulemus on Thompsoni sõnul see, et Apple näeb välja, et rakenduse Maci teisaldamise protsess on “sama lihtne kui nupul klõpsamine”, nii et tarbijad ei pruugi mõista, miks nad peavad “sama” rakenduse eest kaks korda maksma. Seda probleemi toetavad arendajad Steve Troughton Smith:

Kasutajana ei taha ma, et peaksin uuesti maksma, et mul oleks sama rakendus. Arendajana ei taha ma, et mu kasutajad peaksid seda otsust tegema.

Tundub, et probleem tuleneb levitamismeetoditest, mida Apple on kasutanud teistel platvormidel. Lubage mul selgitada: näiteks iPhone’i rakenduste ostmisel saavad tarbijad – enamasti – hankida samad tasuta rakendused iPadile, Apple Watchile ja Apple TV-le, kui neid on. Macid seevastu eristuvad sellest võrrandist: isegi erinevates platvormides sama funktsionaalsusega rakendustes on tavaks, et tarbijad maksavad kaks korda, kui nad soovivad neid näiteks iPadides ja MacBookides käitada.

Teisisõnu: kas Apple ja arendajad hakkavad seda mudelit ümber mõtlema, või siis on Catalysti projektil tarbija tajumisel probleeme.

Asfalt 9

Kuluprobleem ei tundu siiski olevat ainus kĂĽsimus, millega arendajad silmitsi seisavad. Probleem Bloomberg märkas, et mingil põhjusel eemaldas Apple mängu Asfalt 9: Legendid lehelt, mis on pĂĽhendatud macOS Catalinale – või täpsemalt jaotisest, kus tuuakse välja rakendused, mida peagi Catalysti tõttu Macidesse porteeritakse.

Apple räägib asfaltist 9: legendid projektis Catalyst

Kui mäletate, tõi Apple eelmisel korral WWDC-s võidusõidumänge ĂĽhe selliste ressursside “lipulaevana”, kusjuures tarkvaraarenduse vanepresident Craig Federighi märkis, et Gamelofti arendajad suudaksid vaid ĂĽhe tööpäeva jooksul mänge edukalt Macidesse viia.

Me ei tea, mis sellest ajast võib juhtuda, kuid pealkirjade eemaldamine Apple’i lehelt ei tõota midagi head – ja Asphalt 9 pole ainus eemaldatud rakendus: rakendus DC universum, lugeda kirjastuste koomiksit ja mängida videoid, on samuti Apple’i nimekirjast kadunud ja ei võida makOSi versiooni niipea.

Netflix

Teisest kĂĽljest on ettevõtteid, kes ei taha ĂĽldse teada KatalĂĽsaatori projektist – see on probleem Netflix, kes aruandega konsulteerides ĂĽtles, et ei kavatse oma iPadi rakendust selle tehnoloogia abil Maci teisaldada.

Seetõttu näeme, kuidas Apple sellele vaidlusele reageerib.

9to5Mac kaudu

Uuenda 8. oktoober 2019, kell 16:01

Näib, et Asphalt 9: Legends for Maci väljavaated pole veel surnud. Mitu tundi pärast avaldamist Bloomberg, Mark Gurman postitas järgmise säutsuma:

Gameloft ĂĽtles, et Catalysti projektiga valminud Maci jaoks mõeldud Asphalt 9 oli välja antud “veidi viivitatult”, et “kogemusi täiendada” ja et mäng ilmub aasta hiljem.

Olgu, siis jääb üle vaadata, kas see vestlus on standardne vastus nüüd, kui juhtum on avatud, või töötab stuudio tegelikult kaotatud aja kompenseerimiseks.