Asjade internetil on palju eeliseid, kuid seda tuleb kasutada ettevaatusega

Nende seadmete arv, mida saame Internetiga ühendada, on suurenenud, tuues kaasa lugematul hulgal eeliseid, kuid tõsi on ka see, et nagu iga uusim tehnoloogia, on ka Kaspersky hoiatustega seotud riskid või vähemalt mõned ettevaatusabinõud nende kasutamisel.

Ettevõte “võttis” imikute, kohvimasinate ja kodu turvasĂĽsteemide jälgimiseks IP-kaamerad, mida kõiki juhiti nutitelefonide kaudu, ja leidis läbiviidud testide tulemusena, et enamik neist seadmetest olid haavatavad.

Imikuid jälgivad kaamerad on lubatud häkker, kes kasutavad sama võrku, võivad ühenduse loomisel videot vaadata ja heli kaamerast käivitada. Teised sama tootja ruumid on lubatud häkkerid saada kasutaja parool. Uuringud näitavad, et häkkerid võisid samast võrgust hankida ka kaamera paroolid ja pahatahtlikult muudetud püsivara.

Mis puudutab kohvimasinaid, mida juhivad nutitelefonid, ei pea te seda isegi tegema häkkerid on ohvriga samas võrgus. Analüüsitav masin saadab krüptimata teavet, mis võimaldab leida omaniku kogu WiFi-võrgu parooli.

Pärast nutitelefoni abil kontrollitud kodu turvasüsteemi uurimist leidsid analüütikud, et süsteemitarkvaraga seotud probleemid olid minimaalsed, nii et süsteem oli küberrünnakutele vastu pidamiseks piisavalt turvaline. Kuid haavatavus on ühes süsteemi kasutatavas anduris.

Kontaktsensorid, mis on mõeldud alarmi aktiveerimiseks ukse või akna avamisel, töötavad uksele või aknale paigaldatud magneti kiiratava magnetvälja tuvastamisega. Kui uks või aken on avatud, kaob magnetväli, mistõttu andur saadab süsteemile häireteate. Kui aga magnetväli jääb paigale, siis häiret ei saadeta.

Analüüsi käigus kasutasid Kaspersky Labi eksperdid akna magnetvälja asendamiseks lihtsat magnetit. Seega on võimalik aknaid avada ja sulgeda häiret aktiveerimata.

„Igal ĂĽhendatud seadmel, mida juhib rakendus, on peaaegu kindlasti vähemalt ĂĽks turvakĂĽsimus. häkkerid nad saavad korraga ära kasutada mitut neist haavatavustest ja seetõttu on nii tähtis, et tarnijad lahendaksid kõik probleemid – ka mittekriitilised, ӟtles Kaspersky Labi turvaanalĂĽĂĽtik Victor Alyushin pressiteate vahendusel. “Selle haavatavusega tuleb tegeleda enne toote turule jõudmist, sest pärast seadme tuhandetesse kodudesse mĂĽĂĽmist on probleemi lahendamine keerulisem,” rõhutas ta.