Assotsiatsioon töötab Data Science’i kontseptsiooni täpsustamiseks ja Portugali turu parandamiseks

DSPA (Data Science Portuguese Association) loodi jaanuaris ja kuigi see on ametlikult ĂĽhing, tunnistab tegevdirektor Guilherme Ramos Pereira, et see mudel on pigem liikumine, kuna see hõlmab lisaks ettevõtetele ka akadeemiaid ja andmeteaduse spetsialiste, selgitas ta SAPO-le. TEK. Ja just see “segu” võimaldab ĂĽhendusel rohkem väärtust luua.

Huvi selle teema vastu on võimaldanud DSPA-l mõne kuu jooksul kokku tuua rohkem kui 50 liiget, kuid isegi eesmärke seadmata selgitas ĂĽhenduse president Fernando Matos, et eesmärk on jõuda kõigi selles piirkonnas töötavate organisatsioonidega, kes on huvitatud projekti arendamisest. seotud andmete töötlemise ja analĂĽĂĽsimisega. “See on väga põhjalik piirkond, Portugali ettevõtted, ettevõtted, kes rahvusvahelistavad oma projekte, ja rahvusvahelised ettevõtted on siia investeerinud, et seda piirkonda arendada,” kinnitas ta.

Kõigi prognooside kohaselt on Data Science tulevikus üks suuremaid investeerimisvaldkondi ja üks suundumusi, mida ettevõtted ei saa ignoreerida, kuid Fernando Matos väidab, et on veel vähe teadmisi selle kohta, kuidas andmete analüüs ja hooldus võivad aidata ettevõtetel oma äri kasvatada.

Kuigi paljud trendid nimetavad andmeid uueks õliks, ei oska enamik juhte oma tegevuses genereeritud teavet ära kasutada ja see võib viia projektide ebaõnnestumiseni. “Tunnen tihti juhi ja turu suhtes teadmatust […] Mõned ettevõtted ĂĽtlevad, et nad on investeerinud, et nad on loonud projekte, palgates PHD õpetaja ja mõned praktikandid projekti tegema, kuid nad ei tea ettevõtte strateegiast midagi, nad ei tunne äri, nad ei räägi juhtide ja tegevjuhtidega ega räägi kunagi tehke selles piirkonnas projekte … Need on head ainult andmetega […] juhtidel peab olema teadlikkus, et nad peavad ka õppima, mitte selleks, et teada saada, milline algoritm on kõige sobivam, vaid vähemalt selleks, et mõista, mis on potentsiaali kasutada rohkem andmeid suurema ĂĽlevaate saamiseks. Kui me ei esita õigeid kĂĽsimusi, on vastused alati puudulikud. Ja teadmisega on projektide tĂĽĂĽbid väga erinevad “, selgitas Fernando Matos.

Analüütiliselt ei ole usaldusväärseid andmeid selle kohta, kui palju spetsialiste on või kui palju lähiaastatel vaja läheb ning ilma nende konkreetsete andmeteta ei sooviks ühing hinnangut teha. Kuid palkamispotentsiaal on suur ja seetõttu soovib DSPA investeerida noorema põlvkonna, Z-põlvkonna ligimeelitamiseks, aga ka koostööks akadeemiaga kursuste pakkumise suurendamiseks, et need vastaksid ettevõtte vajadustele.

Sertifitseerimine on võimalus silmapiiril, kuid mitte prioriteet ühingutele, kes eelistavad keskenduda ka partnerlusele ülikoolidega, et aidata segmenteerida andmeteaduse ulatusliku valdkonna erinevaid pädevuse ja spetsialiseerumise tasemeid.

DSPA-l on juba mitu algatust kavandatud ja septembris korraldatakse konverents, kus oodatakse Portugali ettevõtete edukate juhtumite esitlemist, rahvusvahelisi külalisi ja Portugali turu-uuringuid, millest võiks tulevikus kujuneda baromeeter.