Astrofüüsika ja kosmoseteaduse instituut juhib tähelepanu sellele, et Universumi uurimine on mõeldud ka naistele - see koht oli omal ajal

AstrofĂĽĂĽsika ja kosmoseteaduse instituut juhib tähelepanu sellele, et Universumi uurimine on mõeldud ka naistele – see koht oli omal ajal

Kas ma saan tulevikus pühenduda Universumi uurimisele? selles ja muudes küsimustes, et järgmisel nädalal, 11. veebruaril, naiste ja tüdrukute päeval teaduses 2020, toimub tasuta veebiseminar Astrofüüsika ja Kosmose Teaduse Instituudi (IA) YouTube'i kanalil.

Naiste astronoomia teema arutamiseks osalevad veebiseminaril neli IA, Lissaboni ülikooli loodusteaduskonna ja Porto ülikooli teadusteaduskonna teadlasi: Gabriella Gilli, ris Breda, Marina Corts ja Susana Barros. Pärast lühikest tutvumist oma teekonnaga, kuni neist said astrofüüsikud, oli kell 14.30–16.00 toimunud istung, mis oli pühendatud suhtlusele avalikkusega, avatud küsimustele, mida vestlejad tekitasid osalejate poolt Portugalis ja Portugali riikides .

Veebiseminar naiste ja tüdrukute päevast teaduses 2020

Rahvusvaheline teaduse naiste ja tüdrukute päev loodi 2015. aastal ja seda korraldavad UNESCO ja ÜRO. Eesmärgina on kuupäeva eesmärk tõsta teadlikkust naiste ja tüdrukute olulisest rollist selles ühiskonna valdkonnas, aidates kaasa teaduse samadele võimalustele ja arusaamadele.

Kuid teaduses pole need numbrid endiselt eriti julgustavad. ÜRO andmetel on kogu maailmas vähem kui 30% teadlastest naised, hoolimata asjaolust, et tüdrukutel on koolis sama palju eeliseid kui nende kolleegidel erinevates teadusvaldkondades. Kuid nad ei vali tavaliselt teaduse, tehnika ja tehnoloogiaga seotud karjääri.