“ASUS sĂĽndis tarbekaupadest ja keskendub neile suurema osa oma portfellist”

2017. aastal oli Asus kuuendat aastat järjest Portugalis enim personaalarvuteid müüv kaubamärk, lõpetades aasta kahekohalise tulude kasvuga, millesse aitasid kaasa nutitelefonide ärivaldkonna tulemused. Kümne aasta otsese kohalolekuga Portugalis laiendab kaubamärk oma portfelli veelgi ja selle suundumused on jätkuvalt kooskõlas rahvusvahelise strateegiaga, mis keskendub tehisintellektile, esemete ja robotite internetile, nagu selgitas ASUS Portugali suhtekorraldaja André Gonçalves intervjuus SAPO TEKile.

SAPO TEK: 10 aastat on tehnoloogia jaoks pikk aeg. Mis on muutunud (Portugalis) pärast Asuse sisenemist Portugali turule?

AndrĂ© Gonçalves: Viimast kĂĽmmet aastat Portugalis on enamuse portugallaste jaoks iseloomustanud uute infotehnoloogiate kiire kasutuselevõtt, eriti seoses liikuvusega. Kontori avamine Portugalis langes kokku meie esimese EeePc – lihtsa, väikese ja odava sĂĽlearvuti – turule toomisega, mis avas ukse paljudele portugallastele, kellel seni polnud lihtsat Interneti-juurdepääsu võimalust, eriti kaasaskantavatel platvormidel. Selle uue kasutusparadigma abil on tootesarjadele avanenud uued võimalused, näiteks traadita võrgud, meediakeskused, mängimiseks mõeldud seadmed ja lisaseadmed. Seda silmas pidades on ASUS viimasel kĂĽmnendil suutnud reageerida Portugali esilekerkivatele tehnoloogiavajadustele otsustavalt omaduste, võtmete ja hinna osas.

SAPO TEK: Asus on suutnud personaalarvutiturul 6 aastat juhtpositsiooni hoida. Mis on edu retsept?

André Gonçalves: Suur osa ASUSe heade tulemuste edukusest Portugalis on tingitud meeskonnast, mille moodustasid ja juhivad täielikult portugallased, kes suudavad: mõista vajadusi, prognoosida trende ja reageerida tõhusamalt riikide turgudele. Lisaks on meil ainulaadne võime oma tooteid ja konfiguratsioone turule kohandada. See võime pärineb ka meie uurimis- ja arendusmeeskonnast, kuhu kuuluvad enam kui 5000 erinevatest riikidest pärit elemendid, kellel on see võime meie toodete arendamisel juba meeles. See kombinatsioon võimaldab meil reageerida riikide turgudele tõhusamalt, tõhusamalt ja õigeaegsemalt.

SAPO TEK: Portugali turul on teiste Euroopa ja rahvusvaheliste turgudega võrreldes kindlasti teatud eripära. Mis eristab Portugali tarbijaid?

André Gonçalves: Nende suur isu uute tehnoloogiate kasutuselevõtu järele on niipea, kui need on turul saadaval, nõudluse ja teadmiste tase üle keskmise ning vajadus oma probleemid kiiresti lahendada on keskjoon, mis jälgib tüüpilisi Portugali tarbijaid ja tarbijaid. eristab seda teistest isegi Euroopa piirkonnas.

SAPO TEK: Arvutiturul on viimastel aastatel marginaalid murenenud. Kuidas saavad ettevõtted selle nähtusega võidelda?

André Gonçalves: Erinevate lahenduste ja teenuste pakkumine, mis pakuvad kasutajatele tunnustatud eeliseid, on ASUS-i saladus, et vältida madalamat turumarginaali viivaid hinnakonflikte. Püüame pakkuda suurepärast kasutuskogemust kõigile, kes meie tooteid valivad, ja samal ajal sisendada seda kirge kogu partnerite ahelas, kellega teeme koostööd, et pakkuda alati rohkem kui ühte toodet hinnaga.

SAPO TEK: Milline “tĂĽĂĽpiline arvuti” on funktsioonide ja hinna poolest kõige paremini mĂĽĂĽdav Portugal?

AndrĂ© Gonçalves: Meil pole aastaid olnud tavalist arvutit, mis on kõigile sobiv valik. Kujundasime oma portfelli nii erinevatele lahendustele, et ĂĽhe “meistri” kindlaksmääramine oleks võimatu. Nähes puhtalt ĂĽlimalt kaasaskantava vajadust, on Zenbook S meister. Kuid kui lisada sellele kaasaskantavusele vajadus loometöö järele, on meie täheks Zenbook Pro 15. ROG Strix Scar II valisid kõige nõudlikumad e-spordi fännid. Kuid tahame lubada ka kõige arenenumatel kasutajatel ehitada oma arvutid meie emaplaadi, graafikakaardi, toite- ja jahutussĂĽsteemi põhjal.

SAPO TEK: Minu teada ei ole Asusel selge erinevus tarbija- ja B2B turu vahel. Kas kavatsete seda “sĂĽnkroonimist” säilitada? On loogiline?

AndrĂ© Gonçalves: ASUS sĂĽndis tarbekaupadest ja keskendub neile suurema osa oma portfellist. Ă„rikontseptsiooniga nagu “Võtke kaasa oma seade„Ja nõuded professionaalsetele masinatele kaovad järjest enam tarbekaupade osas, oleme näinud, kuidas paljud ettevõtted Portugalis võtavad meie tooteid (tavaliselt tarbijaid) kasutusele oma äriseadmete pargis. Peamiselt tänu kvaliteedi ja usaldusväärsuse tunnustamisele, mida suudame avalikkusele pakkuda. Teiselt poolt on meil selliseid liine nagu ASUSPRO seeria ja täielik serverite rida, mis võimaldavad meil rahuldada suurettevõtete vajadusi. Kuid tänu väljakujunenud partnerite võrgustikule Portugalis suudame pakkuda B2B turul pakutavatele pakkumistele rohkem väärtust, paindlikkust ja kiiremat reageerimist.

SAPO TEK: Asus on palju enamat kui arvuti ja ka nutitelefon. Kuidas ettevõte ennast sellel Portugali turul deklareerib? Kas see jääb vabaturule või kaalutakse operaatori lähenemist?

André Gonçalves: Meie nutitelefonide sari on see, millele keskendume igal aastal. Kui ühelt poolt jõudsime sellele turule suhteliselt hilja, siis teisest küljest oleme ka ainus traditsiooniline IT-kaubamärk, kes on sellele turule edukalt sisenenud. Selleks panustame erinevatele toodetele, mis pakuvad sellel turul silmapaistvaid jõudlusomadusi. Panus teha rohkem, paremini ja väga konkurentsivõimelise hinnaga, mida kasutab ära juba Portugali kaubamärgi tuntus, muudab selle uue tootesarja integreerimise Portugali turule edukaks. Portugalis turustamiseks valisime sama lähenemisviisi kui teised tootesarjad, kuid me ei vähendanud muid turule lähenemise võimalusi.

SAPO TEK: Ma tean, et pikaajalisi ennustusi on raske teha, kuid kui ma pean järgmise 5–10 aasta jooksul riskima, siis millised trendid arenevad personaalarvutite ja nutitelefonide valdkonnas?

André Gonçalves: Erakorralise tuleviku nimel on ASUS määranud kolm peamist arengusammast: tehisintellekt, asjade internet ja robotid. Need sambad on juba kajastatud mõnes meie prototüübis nagu Zenbo ja isegi sellistes toodetes nagu ZenFone 5. See suundumus tähistab kindlasti meie tooteid ka järgmistel aastatel. Asjaolu, et meil on selles valdkonnas täielik portfell, võimaldab meil ka idealiseerida kontseptsiooni, mis ühendab erinevaid tehnoloogiaaspekte, näiteks meie XG Station Pro, seade, mis sülearvutiga ühendamisel võimaldab teil suure jõudlusega graafikakaardile lisada funktsioone, mis tavaliselt piirduvad kasutatakse suurtes arvutites. See kujutlusvõime ja strateegilise visiooni kombinatsioon võimaldab meil kindlustada ASUS-le koha uute tehnoloogiate esirinnas.