contador gratis Saltar al contenido

Asuse sülearvutid ületavad (teoreetiliselt) MacBooks Pro aku eluea

Asuse sülearvutid ületavad (teoreetiliselt) MacBooks Pro aku eluea

Kes oleks võinud mõni aasta tagasi arvata, et tänapäeval on igal juhul sülearvutit võimalik kasutada peaaegu kõigil tööpäevadel ühe akuga? Ehkki need pole ideaalsed, pakuvad Apple'i sülearvutid praegu umbes kuus või seitse tundi autonoomsust, võib-olla rohkem, võib-olla vähem; Seda me ei saa reklaamimisse uskuda. Aga mis juhtuks, kui saaksime veeta 12 tundi sülearvutiga töötades ilma vana head siga kasutamata?

Noh, enam-vähem see, mida Asus soovib pakkuda UL80JT sülearvuti, Core i7 protsessoriga varustatud professionaalse arvuti ja kahe GPU-ga (üks NVIDIA GeForce 310 ja teine ​​integreeritud Inteliga) väga ahvatleva hinnaga: 1000 USA dollarit. Tänu erinevatele protsesside dünaamilise optimeerimise ja töötlemiskiiruse juhtimise ning GPU-de vahelise automaatse ümberlülitamise tehnikatele on see mootor võimeline kontrollima omaenda energiatarbimist lisaks kõige kallima MacBooks Pro võimsuse autonoomsuse ületamisele.

Muidugi, see varieerub teostatud ülesannete vahel, kuid erinevalt tavapärastest MacBookidest ei kontrolli uue Asuse masina energiatarbimist mitte kasutaja, vaid tema ise. See on nii: ilma midagi tegemata saate kergelt raskele tööle üle minna, teades, et arvuti suurendab Core i7 töösagedust ja lülitab vajaduse korral GPU-de vahel ümber. Seda saab reaalajas isegi visualiseerida, kuid kasutaja juhtimist pole vaja.

Nüüd, 12 tundi aku kestvust, energiatarbimise automaatjuhtimist, ei pea Apple Core i7 konkurentidelt midagi õppima, kas see on õige?

(Ars Technica kaudu)