Atari teatas oma uuest konsoolist, mis põhineb Ubuntul

Pärast pikka arendusperioodi teatas Atari oma uue “Retro konsooli” Atari VCS eelmĂĽĂĽgist. Lisateave:

Atari teatas eile (kolmapäeval, 30. mail 2018), et tema Linux-põhise konsooli nimega “Atari VCS” müügieelne kättesaadavus on rahastatud IndieGOGO kaudu, seni on see kasvanud üle 1,5 miljoni dollari. Teabe kohaselt on ettevõtte konsoolil vähemalt praegusel ajal Ubuntu muudetud versioon (kõige tõenäolisem 16.04 LTS), kuna konsooli lõpliku versiooni väljaandmine on alles 2019. aastal, on tõenäoline, et uuendatakse baasi 18.04 LTS.

Meie riistvara nägemisel on kummaline kombinatsioon: AMD + Linux.

See konsool laadib A10 Bristol Ridge APU Radeon R7x graafikakiibiga, versiooniga kuni 4 GB DDR4 RAM-i ja 32 GB eMMC-mälu, toetab ka SD-kaarte ja väliseid seadmeid, näiteks SSD või HD. Lisaks on välisseadmete osas võimalik ühendada seadmeid bluetoothi ​​ja USB kaudu, näiteks juhtkangid, hiired, klaviatuurid ja veebikaamerad. Soovijad saavad osta ka klassikalise Atari juhtkangi või osta moodsa versiooni, mõlemat müüakse eraldi vastavalt 30 ja 50 dollari eest.

Konsool toob kaasa üle 100 sisemise raamatukokku üles laaditud klassikalise Atari mängu, kuid mängijatel on võimalik osta rohkem pealkirju ka Atari VCS poe kaudu. Veel üks spekuleerimine on partnerlus Valve ja GOGiga, kahe ettevõttega, kellele kuuluvad mängud Linux oma kataloogis, et veelgi laiendada konsooli emakeelset mängude teeki.

Selle Atari konsooli teine ​​huvitav tegur on see, et kasutajad saavad seda oma äranägemise järgi kohandada, installida sellele muid opsüsteeme, on ka kuulujutte, et Atari mängude uus suurus on ainuüksi Linuxile. Konsoole müüakse erinevates väljaannetes, kastidega juhtimis- ja juhtimisseadmetega alates umbes 200 dollarist.

Järgmine!