contadores estadisticas Saltar al contenido

Austraalia sisserändeplatvorm paljastab 774 000 inimese isikuandmeid – Internet

Austraalia valitsus on sadu tuhandeid isikuandmeid Internetis kaitsmata jätnud. Turvarikkumised mõjutavad 774 000 potentsiaalset migranti. The Guardiani teatel on SkillsSelect, digitaalne platvorm, mida avalikud teenused kasutavad seda tüüpi teabe haldamiseks, võimaldanud mitme tunni vältel kõigil juurdepääsu sellistele andmetele nagu vanus, päritoluriik, perekonnaseis ja mõjutatud inimeste kvalifikatsioon. Pange tähele, et konkreetset nime on võimalik otsida ja seega pääsevad üksteise andmetele juurde sama isik.

Platvorm kutsub oskustöölisi ja tööandjaid üles väljendama oma huvi Austraaliasse rännata. Kasutajate kavatsusi hoitakse kaks aastat ja sel perioodil võib tööpakkumistest üle saada ning sellest tulenevalt võib neil olla tööviisa.

Vahetult pärast Suurbritannia ajalehe ühendust Austraalia valitsusega SkillsSelect võrguühenduseta hoolduseks muutmise eest vastutav riigisekretär, kuid migratsioonitaotlusi sujuvamaks muutnud tööriista tagastamise kohta polnud veel teavet. Praegu peab portfelli eest vastutav meeskond teavitama kõiki ohvreid.

Samuti tuleb märkida, et Austraalia valitsus käivitas hiljuti jälgimisrakenduse COVID-19 pandeemia juhtimiseks. CovidSafe on rakendus, mis suudab jälgida iga kodaniku mobiiltelefoni kontaktkaugust, võimaldades edastusvoo kaardistamist. Need uued vahendid on tekitanud teatavat arutelu, eriti nende üle, mis on seotud riskidega, mida nad põhjustavad kasutajate privaatsusele, arvestades andmete turvalisuse ja anonüümsuse kahtlusi.

See olukord võib raskendada rakenduste vastuvõtmist, ehkki SkillsSelect töötati välja eraldi. Kaalul on üldsuse usaldus Austraalia valitsuse suutlikkuses käsitleda kodanike isikuandmeid. Pange tähele, et selleks, et ametiasutused saaksid nakkusvoogusid tõhusalt jälgida, on vaja miljonid allalaadimised.

2016. aastal tõi uurimine avalikkuse ette, et Austraalia politseil on juurdepääs Austraalia kodanike haigusloole ilma vajaduseta selleks selleks seaduslikku luba taotleda.