Austrias ja Austraalias avatakse Apple’i kauplused 1-2 nädala jooksul; CDC kinnitas API koronaviiruse vastu

Praegu on mai ja pole veel märke, et haiguspuhanguga seoses asjad paraneksid uus koroonaviirus (COVID-19) Brasiilias. Teistes riikides on stsenaarium siiski kontrollitum, võimaldades Appleil juba välja mõelda oma kaupluste taasavamise plaanid.

Intervjuus kasutajale Bloomberg, Ăśtles Tim Cook, et Austrias (riigis on ainult ĂĽks) ja Austraalias (kokku 20) asuvad Apple Store’id avatakse eeldatavasti 1-2 nädala jooksul. Lisaks kommenteeris Apple’i juht ka seda, et mõned ettevõtte jaemĂĽĂĽgiĂĽksused võivad mai esimeses pooles taasavada ka Ameerika Ăśhendriikides.

Cooki sõnul “Apple analĂĽĂĽsib andmeid ja teeb otsuseid linnade kaupa, linnade kaupa, sõltuvalt konkreetses asukohas valitsevatest oludest”. Kuid ettevõtte idee on see, et enamik kauplusi ĂĽle kogu maailma avatakse millalgi sel kuul.

Apple’i boss ĂĽtles ka, et Apple Park (ettevõtte peamine peakontor Californias Cupertinos, mis suleti) loodetakse uuesti avada alles juuni alguses; uuesti avades toimub see järk-järgult, temperatuuri kontrollimise, sotsiaalse distantseerumise ja maskide kasutamisega – ettevõte hindab ka võimalust teha töötajatele katseid.

CDC kiidab heaks Apple’i ja Google’i API-d

USA haiguste tõrje ja ennetamise keskused (Haiguste tõrje ja ennetamise keskusedvõi CDC) jagas hiljuti uut dokumenti, mis sisaldab mõningaid minimaalseid / eelistatumaid kriteeriume uue koronaviirusega nakatunud inimeste jälgimiseks.

Apple'i ja Google'i logod

Apple’i ja Google’i loodud kokkupuute teatamise API vastab dokumendi kohaselt tihedalt eelistatud kriteeriumidele (sellistes valdkondades nagu privaatsus, kontaktteave, koostalitlusvõime ja palju muud), nagu teatatud CNBC.

LĂĽhidalt, CDC peab tsentraliseeritud sĂĽsteemidena tuntud lahendusi vastuvõetavaks, samas kui eelistatud on detsentraliseeritud lahendused (näiteks Apple ja Google). See dokument on oluline, kuna kohalikud tervishoiuasutused kasutavad seda selliste sĂĽsteemide juurutamisel – või näiteks tehnoloogiagigantide loodud lahenduste valimisel.

Vahepeal Prantsusmaal…

Seal nõudis valitsus ideed luua oma haiguste jälgimise / jälgimise sĂĽsteem; paralleelselt rääkis ta aga ka Apple’iga, paludes ettevõttel leevendada mõningaid turva- / privaatsusfunktsioone, et valitsusel oleks sĂĽsteemile parem juurdepääs, nagu teatas Reuters.

Stephane Richard, Orange'i tegevjuht Stephane Richard, Orange’i tegevjuht

Väärib märkimist, et Apple on keeldunud sellistest toimingutest, kuid nĂĽĂĽd nõuab Stephane Richard (riigi ĂĽhe suurema telekommunikatsiooniettevõtte Orange tegevjuht), et läbirääkimised on endiselt avatud. Lisaks eitas ta, et Saksamaa oleks otsustanud võtta kasutusele Apple’i ja Google’i sĂĽsteemid – Richardi sõnul töötas riik mõlema võimalusega (tehes ise rakenduse / sĂĽsteemi või kasutades hiiglaslikku lahendust).

Apple COVID-19

Lõpuks värskendatakse Apple’i rakendust, mis sisaldab teavet haiguse kohta.


Apple'i rakenduse ikoon COVID-19

See toetab nüüd täiendavaid keeli ja on välja pakkunud täiustusi, sealhulgas värskendatud sümptomid, soovitatavad toimingud CDC uusimate juhistega vastavusse viimiseks ja näpunäited riidest maski kasutamiseks enda kaitsmiseks.

9to5Maci, AppleInsideri kaudu