Autol on õnnetuse korral abisüsteem kuni 2015. aastani

Euroopa Parlament võttis vastu resolutsiooni, milles sätestati eCall-seadmete kohustuslik paigaldamine kõikidesse uutesse autodesse, mis peab aastaks 2015 sisaldama seda automaatset abisüsteemi taotlust. Otsus kinnitab juba mitu aastat töös olnud Euroopa täitevvõimu initsiatiivi.

ECall-teenus põhineb seadmel, mis käivitab liiklusõnnetuse korral abipalve 112-teenuse osutamiseks, mille kontakt võib olla turvapadjadesse või auto muudesse piirkondadesse integreeritud anduritel põhinev automaatne – või käsitsi, antud juhul reisija vajutatavale nupule vajutades. Neid signaale on võimalik leida satelliidi- või mobiilsidevõrkude kaudu.

Euroopa Parlamendi avaldatud hinnangute kohaselt võib nende seadmete paigaldamine säästa umbes 2500 inimelu aastas ning vähendada ohvrite vigastuste raskust kuni 15 protsenti.

Ăśhenduse direktiivi loomine eCall-sĂĽsteemi kohustuslikuks paigaldamiseks tuleneb selle sĂĽsteemi madalast haardumisest tootja poolt, kes umbes seitse aastat tagasi allkirjastas Euroopa Komisjoniga protokolli, et julgustada selle vabatahtlikku kasutamist. Kuid praeguseks on eCall-sĂĽsteem vaid 0,4% autodest.

Lisaks sellele, et eCall on kõigile uutele autodele kohustuslik alates 2015. aastast, näeb see meede ette, et seade ja teenus on kasutajatele tasuta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi