Autor esitas Brüsselis kaebuse erakoopiaseaduse viivituste tõttu

Portugali kirjanike selts oli aasta algul oodanud võimalust esitada riigile kaebus, täpsemalt võttes arvesse assotsiatsiooni viivitust privaatsete koopiate haldamisel, väites, et erakoopiate seaduse puudumine tõi kaasa AGECOP kultuurifondi peaaegu hääbumise, mis oli võimaldanud üle saja projekti viimastel aastatel toetatud kultuur.

Isiklike koopiate haldamise ühingu AGECOP esimees SPA selgitas oma avalduses, et kaebus põhines asjaolul, et Pedro Passos Coelho juhitud valitsus ei olnud täitnud oma kohustusi uue koopiaseaduse kehtestamiseks. Privat, vaatamata kõigile selles küsimuses Portugali õiguste haldamise üksuste sammudele.

AGECOP ja SPA on toetanud seaduse tugevdamist, et maksustada rohkem seadmeid, mis suudavad salvestada autoriõigusega kaitstud digitaalset sisu, nagu muusika ja filmid. Praegu kohaldatakse seadust ainult selliste andmekandjate suhtes nagu CD-d ja DVD-d, jättes seljataha mobiiltelefonid, mälukaardid, muusikamängijad ja kõvakettad.

Hoolimata kavatsusest PSD valitsuse programmis sisalduva uue seadusega edasi liikuda, on idee edasi liikunud ja tagasi liikunud ning isegi praegune riigisekretär on lubanud, et projekt jätkub selle aasta veebruaris, mis pole aga teostunud. Toona ütles kultuuri riigisekretär Jorge Barreto Xavier, et rahvuskultuurinõukogu oli juba kavandatava seadusega nõu pidanud.

SPA kaitses oma avalduses, et „seda küsimust puudutava diplomi puudumine tähendab Portugali kirjanikele ja kunstnikele neile võlgnetavaid miljoneid eurosid kahjusid ning ka SPA kultuurifondi likvideerimist, mille vahendid pärinevad isikliku koopia maksumusest. AGECOP ”.

Kaebus on ühtlasi võimalus vaidlustada Euroopa Komisjoni otsus lükata eraõiguslike koopiate seadusandlikud algatused järgmiseks ametiajaks, mis ühingu sõnul tuleneb suuresti Euroopa Komisjoni avaldatud arvamuse sisust. endisele volinikule António Vitorinole. Selles arvamuses hoiatatakse isikliku paljundamise seadmete topeltmaksustamise võimaluse eest ja soovitatakse läbipaistvamat süsteemi.

“Seda kaebust riigi vastu, millele eelnesid mitu dialoogikatset praeguse valitsuse kahe kultuuriministeeriumi riigisekretäri Francisco JosĂ© Viegase ja Jorge Barreto Xavieriga, keda toetab advokaat Daniel Proença de Carvalho”, võib lugeda SPA avaldusest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi