Avaneb järjekordne Web Summit ja etapp on mõeldud idufirmadele

Altice Arena oli 2019. aasta veebitippkohtumise avaistungil “sagin” ning videoĂĽlekandes esitles Sihtasutuse Pressivabadus president Edward Snowden ja ĂĽks kuulsamaid ajakirjanikke, kes taunisid NSA juurdepääsu kodanike andmetele.

“Holly Cow, kuidas kõigil läheb?” Nende sõnadega avas Paddy Cosgrave konverentsi pärast seda, kui teda laval tervitati rokkstaari moodi aplausiga. Ja nagu varasematel aastatel, palus ta kõigil ärgata ja tutvustada end kahele tema kõrval istuvale inimesele, sest veebitippkohtumine oli just helistamas.

Käivitamise aeg

Kohaletulijad hakkasid saabuma juba varakult ja kella 15-ks oli pressiruum täis, paljud ajakirjanikud üle kogu maailma valmistusid intervjuudeks ja suurte konverentside ja idufirmade kajastusteks, kuid Altice Arena oli täis. Publiku hulgas ei olnud enam kohti ja pingid täideti organiseeritult, püüdes mitte tühja ruumi jätta. Ja seal on ikka palju inimesi.

2019. aasta veebitippkohtumise esimeste kohtade läbiviimiseks valitud idufirmade hulgas oli üksikuid portugallasi, kuid nende kohalolek oli segane, ideid oli palju ja ettevalmistamisel oli ka mitmekesisust. Mõned idufirma eest vastutavatest inimestest avaldasid vastuvõetavat närvilisust ja survet 20 tuhande inimesega auditoorium, kus on palju investoreid.

Taotlusi on igale maitsele. Nad “võistlevad” idufirmade sarja pärast, millest kõik räägivad 2020. aastal, ja ennekõike algatuse nimel, et veebi tippkohtumine igal aastal äriideede jaoks on alles väga varakult algatav, kuid sellel on palju pistmist.

Tähtaeg investorite ja kogu avalikkuse veenmiseks – mõned teistest lugupidavamad – on 22 idufirmas Portugalis loodud näited, nagu Stratio, masinõppelahendused või Tonic App, rakendused arstidele, samuti Fyde, Barkyn või Tonic App.

Esitatavad ideed on mitmekesised ja neil on mitmesuguseid eesmärke, alates kehaliste harjutuste rakendustest, näiteks Eastnine, kuni töötajate rahvusvahelise ümberpaigutamiseni, näiteks Localyze, või kogukondadeni, mille eesmärk on muuta naiste menstruaaltsükli kogemust, kuni OHNE-ni.

Mida me teeme, kui ühiskonna võimsaimad institutsioonid on ühiskonna jaoks kõige ebausaldusväärsemad?

Edward Snowdeni lugu on üks viimaste aastate kuulsamaid vilepuhujaid. Pärast USA valitsuse avaliku järelevalve praktika rakendamist pidi ta minema eksiili ja osales videokonverentsi kaudu veebitippkohtumise avamisel, intervjuus, kus ta vastas mitmele küsimusele privaatsuse nägemise kohta, mis viis NSA-st teatamiseks ja mida teha. privaatsuse rikkumiste ärahoidmiseks.

Kodanike kaitsmiseks loodud tööriistu kasutatakse nende rĂĽndamiseks sageli, ĂĽtles Snowden, kelle sõnul on Facebookil ja Googleil ka vastupidavad ärimudelid. “Oleme seadustanud inimeste väärkohtlemise, oleme välja mõelnud sĂĽsteemi, mis muudab elanikkonna haavatavaks eriliste inimeste huvides.”

Portugal on moes ning Cloudflare ja DefinedCrowd tõestavad seda

Portugal meelitab jätkuvalt tehnoloogiaettevõtteid ning Portugali DefinedCrowdi asutaja ja tegevjuht Daniela Braga ning Cloudflare’i asutaja ja tegevjuht Michelle Zatlyn selgitavad, miks nad otsustasid meie riigis leida kompetentsikeskuse ja pĂĽhendumuse mitmekesisusele.

Juhid nõustusid oma arvamusega: “On häid ĂĽlikoole, on palju talente ja valitsus on panustanud ettevõtete meelitamise poliitikasse”, ĂĽtles Michelle Zatlyn. Lisaks sellele, et Daniela Braga on “esimene” portugallane, näitab ta ka “erakordset tehnoloogilist ja ökosĂĽsteemi annet”.

Cloudfare’i ja DefinedCrowdi juhid olid Veebitippkohtumise avaistungil näiteks (väga) edukate idufirmade näidetena, mis tegutsesid Portugalist, aga ka ettevõtetena, kus naised olid juhtivatel kohtadel. DefinedCrowdis on 42% meeskonnast naised, “ja me ei teinud seda meelega. See juhtus “.

Soovitusena paljudele Web Summitil alustavatele alustajatele, kes otsivad inimesi oma äriideede rahastamiseks, soovitas Daniela Braga: “Noh, valite oma investorid, ärge laske sellel olla vastupidi”.

5G ja kuldne võimalus

Guo Ping keskendus oma ettekandes 5G tehnoloogiale ja Hiina ettevõtete loodud rakenduste ökosüsteemile. Huawei vahetuv tegevjuht usub, et see on kuldajastu ja seda tuleks ära kasutada, sest see toob majandusse ja ühiskonda põhjalikke muutusi.

“5G jõudis oodatust varem,” ĂĽtles Guo Ping, jagades Huawei numbreid ja käivitades teenuseid enam kui 20 riigis ja 40 operaatoril.

10 Gbps kiirus, 1 ms latentsus ja võime AR / VR tööriistu toetada on mõned 5G eelised, kuid Huawei juhid rõhutavad, et teenuste arendamine peab käima käsikäes ning seetõttu on ettevõtte toetatava Huawei mobiilsideteenuste (HMS) ökosüsteemi kasv nii aktuaalne.

Veebitippkohtumisel Huawei kutsub arendajaid ĂĽles registreeruma programmis Shining-Star, millel on 1 miljardi dollari suurune toetus, mida saab kulutada kogu nende mobiilirakenduste ja -lahenduste elutsĂĽkli jooksul.

Veekriis on reaalsus, kuid sellele võib olla lahendus

Veebitippkohtumise selleaastane väljaanne paneb suurt rõhku keskkonnapõhjustele ja avaistungil antakse teemadele ruumi. Teda esindavad noor aktivist Jaden Smith, samuti muusik ja näitleja, kes lõi JUST Wateri, Paul O’Callaghan ettevõttest Blue Tech Research ja Gary White, ettevõtte Water.org & WaterEquity tegevjuht.

Dokumentaalfilmi Dare Blue World kolm peategelast hoiatavad peatsest veekriisist, kuid toovad välja “väljapääsu”. “Minu suurim motivatsioon on viia see sõnum laiema publikuni. Sellepärast oleme siin Web Summitil, ӟtles Paul O’Callaghan. “See kasvav veekriis on lähemal, kui me arvame, kuid hea uudis on see, et meil on lahendus ja me oleme osa lahendusest.”

Gary White’i jaoks ei piisa sellest, kui olla kursis toimuvaga, oluline on mõelda, kuidas saaksime tegutseda. “Sellepärast peame uuendusi tegema ja seda tegime Paul, Jaden ja mina,” lisas ta.

Jaden Smith tegi laval selgeks, et mõistis vee tähtsust juba varakult. “Keskkonnaprobleeme hakkasin nägema 11-aastaselt. See mõjutas mind noorest peale ja ma tahtsin väga midagi muuta ”.

Selle mure tõttu sündis 2015. aastal loodud ettevõte JUST Water, mis müüb pudelivett, mis on valmistatud 82% taastuvate ressurssidega ja mille tootmisprotsess tähendab 72% vähem heitkoguseid võrreldes konkurentidega, garanteeritud poeg Will Smith.

500 aastat globaliseerumist ja algajale sõbralik Lissabon

Pedro Siza Vieira tervitab Portugali valitsuse nimel kõiki veebi tippkohtumisel osalejaid, pidades silmas, et Portugal on globaliseerumise eestvedaja ning tervitab innukalt innovatsiooni ja tehnoloogiat.

“KĂĽmme aastat tagasi, 2009. aastal, Dublinis, olid mõõtmed väga erinevad,” meenutas majandus- ja digitaalse ĂĽleminekuminister, rõhutades, et muutuste tempo on digitaalse ĂĽhiskonna peegel. “KĂĽmne aasta pärast on veel varem,” kinnitas ta ja lisas, et innovatsiooni sĂĽvendamiseks tuleb ettevõtete ja valitsuse vahelist vestlust tugevdada.

Ideed toetas Lissaboni linnapea Fernando Medina, kes hoolitses selle eest, et linn oleks avatud ja näljane uuenduste järele. Rääkimise ajal astuvad idufirmad lavale traditsioonilise vastuvõtu jaoks. Ja tagasiarvestus: 7. novembriks toimuva tehnoloogia tippkohtumise ametlikuks avamiseks tõmbab pool maailma Lissaboni.

Veebitippkohtumist nägi SAPO TEK

SAPO TEK jälgib kõiki Web Summit’i uudiseid ja lisaks eeldatavatele uudistele toob see lähipäevil teile kõige asjakohasemad teemad ja suundumused. Kas kohtusime veebi- või öötippkohtumisel?

Tutvuge ka galeriiga piltidest, mille kogusime oma veebitippkohtumise päevikusse.