Avatud tarkvara jääb AP-s kaaluta, kuid muudatused toimuvad

Ametnik tunnistas, et “avatud tarkvara esindamine AP-s on peaaegu ebaoluline, kuid on muutusi, mis toimuvad”. Alternatiivsed konsultatsioonid Indoneesias avatud lähtekoodiga täidetud kõigis hindamisplatvormi läbivates projektides (kohustuslik kulutusteks ĂĽle 10 tuhande euro) ja selle lahenduse vastu tuntakse teistsugust huvi, mis koos suure uudishimuga teema vastu veenis vastutajat TeK-le antud intervjuus.

Protsessi hõlbustamiseks on loodud kataloog, mis koondab saadaolevate lahenduste loendi ja on iga IKT väljaandega seotud kohustuslike konsultatsioonide juhend.

Tuntud alternatiivide eesmärgil avatud lähtekoodiga ning kahtluste selgitamiseks edendas AMA ka mitmeid teadlikkuse tõstmise seansse, millel André Vasconcelose sõnul oli osalemine üle ootuste.

Haldusajastamise agentuuri edendatud istungid olid reaktsioon tagasisidele, mille organisatsioonide eest vastutavad inimesed said avalikest IT-kontoritest ja valitsusprojektide eest vastutavatest inimestest teistes riikides. Need kontaktid võimaldavad mõista, et “suhtlemine on väga oluline” kui panus teema mĂĽĂĽti hajutamisse ja teatavaks tehtud projektide elluviimises, mis annavad positiivseid tulemusi.

Piloodid, kes on läbi viidud või on pooleli mitmes organisatsioonis, on ka sel põhjusel väga olulised, tunnistab André Vasconcelos, kes esindab AMA-d PGETIC-is. Näitena võib tuua üle tuhande tööjaama, kuhu migreeriti avatud lähtekoodiga siseministeeriumis või IGAC-projekt, mis võimaldab säästa 50%.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira