Bach võitis esimese tehisintellektiga Google Doodle'i Internet

Bach võitis esimese tehisintellektiga Google Doodle'i Internet

Saksa muusik ja barokist pärit helilooja Johann Sebastian Bach sai sel neljapäeval (21) autasu numbritega Google'i kodulehel. Otsimootor otsustas kunstniku sünnipäeva tähistada erilisel moel: töötades välja esimese tehisintellektiga Doodle'i.

Traditsiooniline hiiglaslik otsingulogo on asendatud interaktiivsete animatsioonidega, mis julgustavad kasutajaid oma laule looma. Sellel illustratsioonil on Bach mänginud orelit – muljetavaldavat muusikariista, mida tutvustati lääne kirikutes 10. sajandist, samal ajal kui tähed, mis moodustavad sõna Google, keerlevad ĂĽlal.

Kuidas Google'i otsing töötab?

1-st 1Doodle mängib Bachi võimega puutuda oreli torusse. Foto: Divulgao / Google

Doodle mängib Bachi võimega puutuda oreli torusse. Foto: Divulgao / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Vajutades esitusnuppu, saavad kasutajad partituuri kirjutada märkmeid sisestades ja muuta kiirust näiteks lööki minutis. Seejärel klõpsake lihtsalt harmoneerimist, et masinõppe tehnikad – andmeanalĂĽĂĽsi meetod, mille abil sĂĽsteem suudaks tuvastada mustreid ja teha otsuseid minimaalse inimese sekkumisega – kohandada Bachi muusikastiilis isikupärastatud meloodiat.

Kui kasutaja leiab spetsiaalse lihavõttemuna, saab ta kuulata Bachi hübriidstiilis 80. Saate jagada eksklusiivseid muusikateoseid sõpradega või salvestada need .MIDI-vormingus.

Kasutajad saavad luua oma meloodiad tehisintellektist. Foto: Divulgao / Google

Koostöös Google Magenta ja Google PAIR meeskondadega töötati Doodle peamiselt välja kahe tehnoloogia abil. Esimene on Coconeti masinõppe mudel, mille on välja töötanud ekspert Anna Huang ja kes suudab täita erinevaid muusikalisi ülesandeid.

Kookonetti koolitati 306 Bachi korallilises harmoonias. Nende kooril on alati neli häält, millest igaüks kannab oma meloodiat, luues koos mängides rikkaliku harmoonilise progressi, selgitab otsinguhiiglane noodis. Selles projektis kasutatud teine ​​tehnoloogia TensorFlow.js, avatud lähtekoodiga raamatukogu, võimaldab masinõppimist täielikult brauseris toimuda, välistades raskemad serverid.

Kes on Johann Sebastian Bach?

Eisenachist väljaspool asuvas väikelinnas 21. märtsil 1685 sündinud Johann Sebastian Bachit peetakse lääne muusika üheks suurimaks geenuseks. Lisaks mängimisele mõistab organist ka seda, kuidas ehitada ja täiustada keerukate toruelundite sisemisi mehhanisme, mis on esindatud interaktiivsetes doodlites.

65-aastaselt suri muusik 28. juulil 1750 ja elas vaid selleks, et näha osa tema teosest. Bach jättis käsikirjaliselt üle tuhande teose, mis on nüüd avaldatud ja teostatud kogu maailmas.

Mis on parim Google Doodle? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu