Baidu soovib, et 2018. aastaks oleks tänavatel autonoomsed bussid

Uudisest teatas Baidu tegevjuht Robin Li intervjuus saidile Wall Street Journal pärast seda, kui eelmine september teatas all Apollo (avatud platvorm, mis on mõeldud autonoomsete sõidukite kõigi põhifunktsioonide ja funktsioonide toetamiseks) investeerib järgmise kolme aasta jooksul segmendi 100 projekti.

Hiina konsortsiumis osalevate ettevõtete hulgas on Microsoft, kes on alates juulist Baidu grupiga koostööd teinud autonoomsete sõidukite tehnoloogia arendamisel kogu maailmas.

Selle aasta aprillis alustas London autonoomsete bussidega katsetamist Greenwichi avaliku jalakäijate tsooni ümbruses, Suurbritannia intelligentse liikuvuse labori lähedal.

Bussil – Harry hĂĽĂĽdnimel – on 4 istekohta, sellel pole rooli ega muid nähtavaid juhtnuppe ning see võib saavutada maksimaalse kiiruse 16 km / h.

Mitmed autotootjad on ühinenud autonoomsete sõidukite segmendis olevate tehnoloogiagigantidega, näiteks Ameerika kiibitootja Intel, kellel on partnerlus Alphabeti sõidukite valmistamisele pühendatud autonoomse divisjoniga Waymo, kes kavatseb kahe aasta jooksul ehitada poolautonoomsed autod.