Banco CTT hoiatab turvameetmete eest, mis takistavad pettusi MB Way - Apps'is

Banco CTT hoiatab turvameetmete eest, mis takistavad pettusi MB Way – Apps'is

Paljude inimeste jaoks on MB WAY kiire viis nutitelefoni kaudu ülekannete tegemiseks või ostude eest tasumiseks. Kuna aga küberkurjategijad kasutavad ära iga rünnakuvõimaluse, üritades kõige hoolimatumaid kasutajaid oma isiklike andmete ja seadmete turvalisuse ohtu seada, tuletab Banco CTT meelde mõnda peamist tava, mida selle teenuse kasutamisel tuleb järgida.

Pank tuletab meelde, et ta ei palunud kunagi ei telefoni teel ega e-posti teel MB Way operatsiooni läbi viia. Seetõttu ei tohi järgida igat tüüpi juhiseid, mis on antud kolmandate osapoolte poolt MB Way koodide edastamise kohta. Banco CTT mäletab ka, et ainus kontoga seotud mobiilinumber peab olema kasutaja enda käest.

Ka 2019. aasta detsembris hoiatas Caixa Geral de Depsitos oma veebisaidil oma kliente MB Way pettuseohu eest, tuletades meelde turbepraktikaid, mida tuleb järgida. Uue aasta algusega pole aga Banco CTT kõrval ükski teine ​​pangandusüksus taas käivitanud pettuseolukorda käsitlevat teabekampaaniat.

Sarnaselt eelmise aasta novembris välja antud hoiatusega hoiatas avaliku julgeolekupolitsei eelmisel nädalal kasutajaid taas kasvava petuskeemide arvu kohta MB Way kohta. Tema Facebooki lehel esitatud soovituste hulgas soovitab PSP kõiki, kes ei saa aru nende rakenduste toimimisest, mis seda ei kasuta. Lisaks peavad kasutajad kahtluste korral küsima oma pangast.

MB Way komisjon: DECO kritiseerib Banco de Portugali "ei võeta midagi"

Kuid lisaks pettustele on rakenduses ka muid probleeme, mis tekitavad muret. 2019. aasta aprillis kritiseeris DECO pangatasude kehtestamise alustamist MB Way teenuse kasutamise eest ja asus nüüd drastilisemaid samme. Pärast portaalis enam kui 33 000 kaebuse saamist taotles tarbijakaitseorganisatsioon parlamendikohtadega erakondade sekkumist, süüdistades Banco de Portugali jätkamas "oma juriidiliste kohustuste eiramises". Ettepanek on kohaldada taotluse kaudu üle kantud summale 0,2% limiiti.

Oma ametlikul veebisaidil avaldatud väljaandes selgitas DECO, et enamik suuri panku on võtnud MB Way rakenduse kaudu ülekannete eest tasusid. Pärast BPI-d (1,20 eurot) on Caixa Agrcola (25 senti), Millennium BCP (1,20 eurot) ja Santander (90 senti) tariifid kehtestanud, alates jaanuarist ühinesid Caixa Geral de Depsitos selle väärtuste loendiga 85-sendise komisjonitasuga. .

Neid väärtusi arvestades räägib DECO nüüd "ebaproportsionaalsetest" hindadest, mille korral tarbijad saavad maksta kuni 1,20 eurot, et kanda üle suvaline summa, kas kaks või kümme eurot või 750 eurot, mis on rakenduse lubatud ülempiir.

Komisjoni moodus MB Way | DECO

"Me ei nõustu sellega, et Banco de Portugal kannab vastutust selle eest, et seadus ei selgita, et teatud komisjonitasud on kõrged," kirjutas DECO väljaandes. Tarbijakaitseorganisatsioon on nüüd seisukohal, et panga poolt on põhimõtteid, nagu proportsionaalsus, läbipaistvus ja komisjonitasude lojaalsus, mida seadusandjad selle juhtumi hindamisel ei arvesta.