Barack Obama võib astuda Apple’i ja Samsungi patendilahingusse

“Termotuuma” patendisõda, milles kaks ettevõtet on võidelnud, võib näha uut episoodi, mis tõstatab asjaga seotud inimeste olukorra. USA president Barack Obama saab oma administratsiooni kaudu vetostada reguleeriva asutuse otsuseid, mis reguleerivad mõnede Apple’i seadmete mĂĽĂĽgi ja sisenemise blokeerimist Põhja-Ameerikas.

Kõne all on USA rahvusvahelise kaubanduse komisjoni (ITC) juunis Apple’i vastu esitatud kaebuses Samsungi kasuks tehtud otsus. Mitmed Apple’i kaubamärgiga seadmed, sealhulgas iPhone 4, rikuvad Lõuna-Korea tehnoloogiapatente, mistõttu on seadmete mĂĽĂĽk 4. augustil keelatud.

Kui Barack Obama administratsioon ei vetostanud ITC otsust. Kaubandussektori esindaja Michael Fromani kaudu saab ITC otsuse tühistada. Sellise käiguga, mis pole ainulaadne, juhtub see harva. Viimati pani presidendi administratsioon ITC otsuse veto peale 1987. aastal.

Apple väidab, et Samsung on lubanud turustada oma patente konkurentidele kättesaadaval ja mittediskrimineerival viisil. Müügi blokeerimise otsus ei vastanud võetud kohustustele. Ja see on paralleelanalüüs, mida Michael Froman analüüsis.

The Wall Street Journali andmetel mängisid Apple’i toodete mĂĽĂĽgi blokeerimise otsustamisel rolli ka justiitsministeerium ja föderaalne kaubanduskomisjon (FTC). Mõlemad asutused mõõdavad väidetavalt kahju, mida patendisõda riigi headele konkurentsitavadele teeb.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi