Barcelona võttis Linuxi kasutusele ja lahkub Windowsist

El PaĂ­si välja toodud uudised näitavad, et linn plaanib esimeses etapis asendada kõik rakendused avatud lähtekoodiga alternatiividega. Näiteks Office asendatakse Open Office’iga. Selleks investeerib ta umbes 70% oma eelarvest.

Järgmine samm on täielik üleminek Linuxile, eelistades eelistatult Ubuntu süsteemi, kuna Barcelonas on juba sellel operatsioonisüsteemil põhinev pilootprojekt 1000 arvutist.

Selle muudatuse tegemiseks võtab Hispaania linn tööle 65 programmeerijat, et luua nende vajadustele kohandatud tarkvara. Üheks põhiprojektiks saab digitaalse turu (veebiplatvormi) väljaarendamine, mida väikeettevõtted kasutavad avalikel pakkumistel osalemiseks.

Seejärel liitus Barcelona Euroopa kampaaniaga “Avalik raha, avalik kood”, mis on Euroopa Vaba Tarkvara Fondi algatus, mis väidab, et riiklikult rahastatud tarkvara peaks olema tasuta. Seda algatust toetab ĂĽle 15 000 inimese ja ĂĽle 100 organisatsiooni.

Tuleb meeles pidada, et 2003. aastal otsustas Müncheni linn kasutada ka avatud lähtekoodiga tarkvara, eelistades Windowsi installimist töötajate arvutisse pigem omaenda Linuxi levitamist.

Baieri valitsus säästab selle võimalusega ligi 11 miljonit eurot, kuid Saksamaa linna eest vastutavad isikud väidavad, et on olulisi rakendusi, mis nõuavad Microsofti operatsioonisüsteemi tööd, mistõttu on mõlema platvormi üleval hoidmine ebaökonoomne. .

Sellisena asendab MĂĽncheni linnavalitsus Linuxi ja LibreOffice’i Windows 10-ga umbes 29 000 arvutis alates 2020. aastast ning ettevalmistamisel on ka pilootprogramm, mis hõlmab Office 2016 installimist virtuaalsetesse masinatesse.