BLOG

Bauhausi liikumine võitis 100. aastapäeval Google Doodle'i Internet

Bauhausi liikumine sai Google'ilt austusavalduse sel reedel toimunud 100. aastapäeval (12). Uurimisgigant Doodle esitleb põhikujude ja põhivärvidega animatsioone, elemente, mida on uuritud Bauhausi ühe kuulsama professori Wassily Kandinsky maalidel. Kuulsa arhitektuuri- ja disainikooli asutas saksa arhitekt Walter Gropius, eesmärgiga lõhkuda igavad mudelid ja teha uuendusi, mis põhineksid kunsti, disaini ja loomise arhitektuuri liidul.

Google Home kuvab stiilse logo nupuga "mängida". Aktiveerimisel kuvatakse see animatsioon, milles mitu kolmnurkade, ringide ja ruutudega seotud põhijoont moodustavad koolialade esindused: arhitektuur, kunst ja objekti kujundus. Alates hoonetest kuni kellade ja maalideni on piirkond esindatud põhivärvides ja tugevates värvides.

Kuidas teada saada, kas teie parool on Internetis lekkinud Google'i paroolide kontrolli abil

Google'i logod austavad Bauhausi fotoliikumist: Divulgao / Google

Google'i logod austavad Bauhausi fotoliikumist: Divulgao / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Mis on Bauhausi kool?

Bauhaus on esimene disainikool maailmas ning 20. sajandi kuulsaim ja mõjukaim kunstikool. Koolitöö peamine valdkond on arhitektuur, kuid see koondab erinevaid spetsialiste, nagu maalrid, käsitöölised, disainerid ja insenerid.

Selle tootmises on ühendatud käsitöö ja tehnoloogia, hinnates tootmist alati tööstuslikus plaanis. Arhitektuuri valdkonnas on sellel liikumisel ka plaanid populaarsete majade ehitamiseks. Koole mõjutab tööstusrevolutsioon, et luua disaini ja arhitektuuri stiile ja mõtteviise, mis keskenduvad funktsionaalsele esteetikale ja materjalide kokkuhoiule.

Lisaks Kandinskyle kuuluvad Bauhausi teaduskonda ka muud mõjukad nimed, näiteks Lszl Moholy-Nagy, Paul Klee, Josef Albers, Herbert Bayer, Marcel Breuer, Lyonel Feininger, Oskar Schlemmer ja Gerhard Marks. Hoolimata edust kestis Bauhaus vaid 14 aastat. Natsismi tulekuga peeti liikumist avangardseks ja kommunistlikuks ning Saksa riik hakkas taga kiusama selle õpetajaid ja õpilasi.

Mis on parim Google Doodle? Arvamused TechTudo foorumis.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu

Seonduvad postitused

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH