Belgia justiits tegi Facebookile ultimaatumi.  Kas muutke reegleid või makske iga päev 250 000 eurot trahvi

Belgia justiits tegi Facebookile ultimaatumi. Kas muutke reegleid või makske iga päev 250 000 eurot trahvi

Protsess algas juunis ja on Belgia andmekaitsekomisjoni analüüsi tulemus. Organisatsioon jõudis järeldusele, et Põhja-Ameerika sotsiaalvõrgustikud jälgivad veebitegevust, isegi need, kes ei ole sotsiaalvõrgustikke tellinud ega kasuta neid enam.

Igasugusel ĂĽhenduse loomisel suhtlusvõrgu domeeniga on avalike juurdepääsuprofiilide vaatamiseks õigus arvutisse seadistada kĂĽpsis – programm, mis hakkab koguma andmeid kasutaja sirvimisharjumuste kohta. Sama juhtub iga kord, kui keegi kasutab sarnast nuppu, et sisestada see uudisesse või mis tahes sisusse ĂĽhel paljudest seda võimalust pakkuvatest saitidest. Sotsiaalvõrgustikud näevad teavet, millele see kĂĽpsis annab teile juurdepääsu kaheks aastaks, tagab Belgia reguleerivad asutused.

Sel viisil kogutud andmeid kasutatakse ärilistel eesmärkidel. Belgia kohtud väidavad, et sotsiaalvõrgustikud rikuvad seda tehes seadust, ja väidavad, et Facebook saab kasutajate teavet koguda ja kasutada ainult nende kirjalikul nõusolekul. See annab ettevõttele selle poliitika muutmiseks 48 tundi, ähvardades igapäevase trahvi suurusega 250 tuhat eurot.

Kui protsess sai teatavaks, on Facebook rõhutanud, et küpsiste kasutamine on tavaline ja seaduslik tava ning ühtlasi garantii, et see järgib Euroopa reegleid, seoses kasutajatega, kes annavad märku soovist oma tegevust mitte mingil eesmärgil jälgida. kaubanduslikud. Kuid ettevõte on taganud, et ta kaebab otsuse edasi.