Bill Gates tunnistas Microsofti vastu algatatud kohtuasjas

Belgia tarbijakaitse kaebas Apple’i kohtusse

Belgia tarbijaõiguste rĂĽhmitus kaebas Apple’i kohtusse ettevõtteteabe poliitika osas, mis puudutas tema toodete garantiitingimusi Euroopas.

See olukord on tekitanud probleeme teiste Euroopa riikide õunatootjatele, sealhulgas Portugalile, kus ka DECO on kohtusse pöördunud. Juulis esitatud Portugali hagi jätkub ilma edasise arenguta, kinnitades TeK-d ühinguga.

Belgias – nagu ka Portugalis – on probleemiks asjaolu, et Apple esitab ebamäärast teavet tema mĂĽĂĽdavate toodete garantiikohustuste kohta. Euroopa Liidus on minimaalne seaduslik garantiiaeg kaks aastat.

Apple selgitab oma veebisaidil selgelt, et tema toodete tasuta garantii kestab üks aasta. Igaüks, kes soovib seda perioodi pikendada, saab selle eest maksta teenuse kaudu, mis on AppleCare kaitseplaan. Palju väiksema eelise korral kuvab ettevõte joonealuses märkuses lingi lehele, kus on üksikasjalikult kirjeldatud selle valdkonna Euroopa õigusakte.

Belgia kontsern Test-Achats väidab, et teabe esitamise viis on “ebaselge”, ja garanteerib, et ta on selle teema kohta saanud tarbijatelt mitu kaebust. Organisatsioon väidab ka, et Apple järgib seda ebamäärast teabepoliitikat, et proovida Euroopa tarbijatele kõlblikke tooteid tasuta mĂĽĂĽa.

Tasub meeles pidada, et ka Itaalias on Apple seisnud silmitsi identse protsessiga, mis lõppes tootja 900-eurose trahviga ja kohustusega veebisaidil olevat teavet jäädavalt muuta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira