Benfica kaebus sunnib Google’i pakkuma ajaveebiandmeid

See lugu pärineb ajalehest The New York Times ja kinnitab varasemaid uudiseid, et Sport Lisboa e Benfica jälitab õigusemõistmisel blogikirjutajat, kes annab välja salajasi klubikirju ja ohvitsere. Seega teavitab Google pärast kaebust California kohtule Sportingu fännide ajaveebi “The Artist of the Day”, kes peab edastama oma andmed Benficale, antud juhul administraatori IP-le.

Kõne all on 13 artiklit, mis sisaldavad Clube da Luz’i salastatud teavet Google’i omandis oleval platvormil. Benfica avaldas juba varakult, et teavitab vastavate autorite tuvastamiseks tehnoloogiaplatvormi, mis haldab blogisid ja autorilehti artiklitest, mis pakuvad klubi isiklikku teavet. Kokku varastati rinnamärgilt nende juhilt umbes 20 GB sisemisi e-kirju ja dokumente.

Peale Google’i teavitatakse sellest ka teisi veebimajutusteenuseid pakkuvaid ettevõtteid. Samuti tuvastatakse WordPressi, Blogspoti ja rgho hostitud lehed. Google’i puhul järgib ettevõte kohe pärast kohtuotsuse saabumist seadust ja edastab uudiskirjanike andmeid Benfica andmetega.