Berliin on esimene linn maailmas, millel on tema nime saanud Interneti-domeen

Berliin sai sel teisipäeval kättesaadavaks ettevõtetele ja üksikisikutele, kes soovivad linnu oma äri või tegevusega siduda ning garanteerivad Saksamaa .de puhul autentsema Interneti-laienduse kui traditsioonilised domeeninimed, näiteks .com, .org või riigiga seotud domeenid.

Uute domeeninimede registreerija dotBERLINi sõnul on .berlini huvi väga hea. Sufiks on kaubamärkide reserveerimiseks saadaval alates 14. veebruarist ja nüüd on see jõudnud üldisse registreerimisjärku.

Mitmed linnad üle maailma valmistuvad oma nimedega Interneti-järelliidete turule toomiseks. Pariis ootab mais 98 Pariisi saidi käivitamist, kuid laiemale avalikkusele registreerimisperiood on saadaval alles aasta lõpus.

New York (. Nyc), Viin (.wien), London (.london), Rooma (.roma) ja Rio de Janeiro (.rio) on mõned linnad, mis valmistuvad samuti sisenema Interneti-domeeni maailma.

Sellest grupist sai New York esimese linnana maailmas, kes teatas eelmisel suvel, et sellel on tema nimega Interneti-domeen, samal ajal kui Viinis on kuu algusest alates veebileht, mis töötab laiendiga .wien, kuid laiemale avalikkusele mõeldud Austria pealinnaregister pole avatud kõik juuli keskpaigani.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Märkused kirjutasid: Kindluse remont.