Big tech kaotas aktsiaturu devalveerimisega rohkem kui 416 miljardit dollarit

Tehnoloogiasektor tunneb koroonaviiruse pandeemia mõju mitmel rindel. Tootmise vähenemine on vähendanud tema varusid, lisaks logistilistele piirangutele töötajate kaotuse tõttu, kes pidid nakkuse koju jääma. Samuti on programm tühistatud või muudetud digitaalseks versiooniks. Ja see kõik on tekitanud Wall Streeti investoritele tohutut ebakindlust, kes börsil ettevõtte devalveerisid.

CNBC andmetel lisasid viis suuremat tehnoloogiaettevõtet: Amazon, Apple, Alphabet, Facebook ja Microsoft aktsiaturule 416,63 miljardi dollari väärtuses devalveerimist. Ettevõtted on sel nädalal teist korda vajunud, pärast seda, kui nad lisasid esmaspäeval ka 320 miljardi dollari väärtuses devalveerimist ja taastusid järgmise kahe päeva jooksul veidi.

Sel neljapäeval registreerisid nad kõik peaaegu kahekohalised väärtuse langused, saades kõige rohkem Apple’i languse: 9,88%. Microsoft järgib 9,48%, Facebook 9,30%, tähestik 8,2% ja Amazon 7,98%. Investorid loodavad, kuidas ettevõtted töötavad ja kuidas inimeste hirmud võivad mõjutada nende tarbimist, aidates kaasa majanduslangusele. Selle teatel langesid peamised indeksid sarnaselt 1987. aasta turu krahhiga, nn musta esmaspäevaga.

Tuleb meeles pidada, et koroonaviirus on tekitanud majanduses hinnanguliselt 500 miljardit dollarit kahjumit tehnoloogiatööstuse sündmuste tõttu. Ainuüksi Mobile World Congress (MWC) põhjustas hinnanguliselt 480 miljoni dollari languse. Ja see on eelmise nädala andmed, enne E3, GDC ja muude tehnoloogiaürituste tühistamist kogu maailmas. Kuid need hõlmavad Google I / O ja Facebook F8, sündmuste tühistamist, mis mõjutavad selle linna majandust, kus neid korraldatakse.