BitCam toob iPhone’i kaamerad ajas tagasi

Lapsed, pean tunnistama: olen vana. See pole veel tüüp, millel on õigus parkida eakate juurde, kuid piisavalt vana, et nautida ja kaotada pikslitega pilte, näiteks uue rakenduse loodud pilte BitCam, ikoonitehasest.

Õnneks saavad paljud teist aru, sest olete sama asja läbi elanud. 80-ndatel ja 90-ndatel, kui personaalarvutid Brasiilias populaarseks said, polnud meil veel head eraldusvõimega ekraani ja seetõttu olid arvutitele ilmunud pildid punktiiriga, sest see oli tol ajal parim viis fotosid digitaalses vormingus kujutada. Seda tehnikat (looja Bill Atkinson) võeti alguses kasutusele Vihmamantel (MacPaint programmis) ja on sellest ajast peale olnud arvutite standard.

Tänapäeval on digitaalne maailm palju muutunud ja meil on juba taskus mini-arvuti, mis on võimeline 4K-ga fotosid tegema – see oli tol ajal mõeldamatu määratlus.

Aga igatsuse tapmiseks onu Kogenum kasutaja nagu mina, Iconfactory (Macmaniacsi vana tuttav alates 90ndate keskpaigast), on just 20 aasta tähistamiseks loonud rakenduse, mis teeb iPhone’is fotosid väga väikese eraldusvõimega, nagu 80ndatel.

BitCam

On selge, et need, kes sel ajal arvutamist ei kogenud, ei peaks leidma vähimatki armu, kuid need, kes on harjunud seda tüüpi piltidega manipuleerima, saavad sellest rõõmu ülestõusmine. Rakendus on tasuta ja selle lingi kaudu saab alla laadida.