Bitcoini saab reguleerida USA-s

USA kõige olulisem finantsregulaator, kaubafutuuride komisjon (Commodity Futures Trading Commission, CFTC), on Põhja-Ameerika turu reguleerimise kaudu kajastanud Bitcoini võimalikku tulevikku. Üksuse ametnik usub, et virtuaalne raha on tarbijatele ja turule reaalne risk.

“Bitcoin on kindlasti midagi, mida peame uurima,” ĂĽtles CFTC ĂĽks volinik Bart Chilton Financial Timesile. Majandusleht ĂĽtles, et kuulis teistest allikatest, et reguleerivad asutused uurivad tõsiselt digitaalsete valuutade reeglite kehtestamist.

Uuendus ei meeldi kindlasti Bitcoini pooldajatele ja kasutajatele, kes kaitsevad seda tüüpi raha- ja rahasüsteemi pankade, valitsuste või muude üksuste detsentraliseerimise tõttu. Teiselt poolt on mõned reguleerivad asutused ettevaatlikud valuutade heitliku iseloomu ja virtuaalse raha ümber tekkinud tohutu huvi pärast.

Kui Bitcoin on reguleeritud, võivad rahavahetuse eest vastutavad majad, näiteks Goxi mägi, pidama üksikasjalikult kirjeldama platvormil tehtud ülekandeid finants- ja valitsusasutustele, eesmärgiga ennetada ka selliseid kuritegusid nagu rahapesu või ülekanded. mis on seotud ebaseaduslike tegudega. On teateid, et pedofiilivõrgud kasutavad teabe jagamiseks krüptitud rahasüsteemi mudelit.

Kuid Bitcoin võib USA-s kauplemise lõpetada ja jätkata tegevust teistel maailmaturgudel.

Teine probleem, mis võib tuleneda reguleerimisprotsessist, on kasutajatevaheliste vahetustega seotud tasude kehtestamine, teine ​​eelis, mida Bitcoin säilitab traditsioonilise raha ees.

Bitcoini idufirmad on tõusuteel

Lisaks valuutale armuvad investorid ka ettevõtted, kes pakuvad teenuseid ja tööriistu valuutadega töötamiseks. Coinbase, üksteist kuud vana ettevõte, mis on Bitcoini börsi- ja ostuplatvorm, suutis investeerimisvoorus koguda viis miljonit dollarit.

Kuid mitte kõik ei jaga seda indu digitaalse raha vastu. Hiljuti ettevõtja ja multimiljonär Warren Buffett, kes eelmisel nädalal Twitteriga liitus, omistas lõpuks petmise virtuaalsele valuutale, väites, et ta ei investeeriks Bitcoini isegi dollarit oma kopsakast varandusest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi