Bitcoini väärtus on hüppeliselt tõusnud ja läheneb veel 500 dollarile

Möödas on ajad, kui Bitcoini väärtus oli tuhat dollarit. Suurema osa 2015. aastast oli valuuta väärtus umbes 200, 250 dollarit – võrdne 185 ja 230 euroga -, kuid viimastel päevadel on virtuaalne valuuta oma väärtust märkimisväärselt suurendanud.

Bitfinexis, mis on ĂĽks Bitcoini tugiturgudest, on saavutatud väärtus 500 dollarit. Muudel turgudel on digitaalsete valuutade väärtus praegu 470–490 dollarit – hiljutised kõrgpunktid.

Mashable’i sõnul on see suurim väärtushĂĽpe, mis on registreeritud pärast tuhande dollari tippu, pärast vähem positiivset faasi, kus isegi kĂĽberkurjategijad kaotavad huvi valuuta vastu.

Euroopa Liidu Kohtu otsus, mille kohaselt ei tohiks bitcoini tehingutelt maksustada käibemaksu, aitas kaasa sellele usalduse lainele Bitcoini suhtes – ja seda on juhtunud paljudel juhtudel, sealhulgas Portugalis.

See tähendab, et inimesed saavad vahetada eurosid bitcoinide vastu ja vastupidi, ilma et nad peaksid käibemaksu maksma. Kui see on kasutaja jaoks positiivne, on teoreetilisest vaatepunktist veel üks suur järeldus: Bitcoinil on nüüd füüsilise raha suhtes juba rakendatud staatus.

Bitcoin pole endiselt reguleeritud valuuta, kuid see on suutnud kasutajaid meelitada just detsentraliseerimise kontseptsiooni tõttu – hiljutine Kreeka sularahaautomaatide kriis suurendas automaatselt huvi näiteks digitaalsete valuutade vastu.