IGRE

BlackBerrit võivad turustada mitmed tootjad

RIM ootab järgmise operatsioonisüsteemi BlackBerry OS esimese nutitelefoni, mis on varustatud operatsioonisüsteemi versiooniga 10, järgmise aasta jaanuarini. Seda teavet kinnitas Kanada tootja tegevjuht intervjuus Daily Telegraphile.

Samas vestluses tunnistas ametnik ka seda, et tootja oli avatud võimalusele avada oma tarkvaraplatvorm kolmandate isikute litsentsimiseks. “See on hĂĽpotees, mida me analĂĽĂĽsime, kuid ĂĽksikasju on veel vara esitada,” tunnistab ta.

Thorsten Heins kasutas intervjuud ära, veendumaks, et RIM ei olnud selles “surmaspiraalis”, kuhu ta paigutati. Samuti lĂĽkkas tegevjuht tagasi võrdlused Nokiaga, rõhutades, et kahe ettevõtte vahel on suuri erinevusi. Juhi arvates on ĂĽks asjakohasemaid asjaolu, et RIM investeerib jätkuvalt oma tarkvaraplatvormi, strateegiasse, mis kunagi ei muutu, garanteerib ta. Heinsi jaoks on suur vahe ettevõttel, kes on mobiilsideturul ainult riistvaraga, ilma et kontrolliks platvormi, mis võimaldab klientidele teenuseid pakkuda, ja ettevõttel, kes hoiab kontrolli ökosĂĽsteemi ĂĽle.

See teine ​​lähenemisviis on kriitilise tähtsusega turu käsitlemisel, nagu on suunatud RIM-le, kes on intensiivne kasutaja mobiilsideteenustele, mida kogu turg ei vaja veel samal viisil, lisas ta.

Ettevõtte mais avaldatud arvud kohtumistel klientide ja partneritega näitavad, et brändi kliendibaasist pääseb igapäevaselt sotsiaalvõrgustikesse nutitelefonide kaudu 87%, maailmaturu keskmine 63%. Samuti juhtisid nad tähelepanu sellele, et 91% BlackBerry süsteemi kasutajatest kasutab igapäevaselt mobiilseadmetes tootlikkuse tööriistu, samal ajal kui kogu turul kasutab seda ainult 65%.

RIM on näidanud, et esimene varustus operatsioonisüsteemiga 10. käivitatakse alles 2013. aasta esimeses kvartalis, kuid täpsemat viidet probleemile pole, nagu nüüd selgub.

Viimati rääkis ettevõte uue nutitelefoni turuletoomisest juuni lõpus, investorite konverentsil, kus ta tunnistas uut viivitust uue mudeli turuletoomisega 2013. aastaks. Samal ajal kinnitas ettevõte ka plaani koondada 5000 töötajat.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH