Bloatware Alert: operaatorid saavad teie Androidi rakendusi ilma teie loata installida

Kui ärkate hommikul ja näete oma rakenduste sahtlis uut rakendust seda installimata, pole see unistus, vaid õudusunenägu, kus kurjategija on teie mobiilioperaator. Vastavalt Forbes, nüüdsest on Telesil õigus installida nutitelefoni ilma teie loata bloatwares isegi pärast seadme ostmist.

LG g2 avalehe Google teaser rakendus

Vedajad saavad rakendusi oma Androidi installida ka pärast ostmist. / © ANDROIDPIT

Nagu poleks sellest piisanud, et oma operaatori eelinstallitud rakendusi uues seadmes kasutada, tarkvaras, mida te enamasti ei kasuta, on vedajatel võimalik need rakendused uuesti installida, kas soovite või mitte. See suhtumine näib olevat seaduslik ja juhtub ainult nende kasutajate puhul, kellel on Androidi operatsioonisüsteem operaatoriga ühendatud.

Põhjus näib olevat seadme kiire turule toomine, kuna see lõhuks selle kasutamiseks loa ootamise protsessi. Uued ettepanekud pole veel Brasiiliasse jõudnud, kuid sellistel ettevõtetel nagu Verizon ja T-Mobile, Ameerika Ăśhendriikides, on juba nende ettevõtete poolt toetatud ettevõtted, kes vastutavad nende postinstallitud turvavarustuse OTA tarnete eest. Ja see loob loomulikult pretsedendi, et teised ettevõtted hakkaksid “uusi funktsioone” kasutama.

Miks on postinstallitud turvatarkvara probleem?

Kõigepealt hõivavad bloatwares teie nutitelefoni mälu ja neid ei saa kustutada, välja arvatud juhul, kui seade juurite. Ja halvim uudis on see, et enamasti ei kasuta seda teenust kasutajad. Suur probleem on aga see, et rakenduste installimise võimalusega ka pärast seadme müüki saavad operaatorid ja tootjad saata oma androididele tarkvara ja muud sisu, et suurendada ärilepingutest ja reklaamipartnerlustest saadavat tulu.

Kui aus olla, siis ma ei usu, et kasutajate sundimine rakendusi kasutama muudab nende kasutamist või suurendab kuidagi teiste inimeste huvi nende vastu. Ühelt poolt on installide arv suurenenud, kuid teisest küljest on halb kogemus, mis võib rikkuda tarkvara kontseptsiooni, mis aitab suurendada selle allalaaditavaid allalaadimisi. Tegelikult pole bloatwares sünonüümid kasutajatele, kes on operaatori või tootja teenustega rahul, seega loodan, et see uudsus ei muutu ülemaailmseks trendiks.

Niisiis, kuidas näete, kas teie operaator hakkab rakendusi sahtlisse saatma ilma teie loa või huvita? Andke meile teada, mida arvate allpool toodud kommentaarides.