Blokeeriti 5 miljonit pangaandmetele suunatud pahatahtlikku rĂĽnnakut

Maksimaalne tipp registreeriti viimase kvartali lõpus koos selle küberohu märkimisväärse suurenemisega, vastavalt Kaswareky Labi pahavaraaruande peamistele järeldustele ajavahemikul 2017. aasta aprillist.

Teise kvartali analĂĽĂĽs näitab nende rĂĽnnakute suurt sissevoolu tänu paljudele veebis käivitatud ekspluateerimistele, mis on põhjustanud märkimisväärseid muutusi kĂĽberohu universumis. Kõik algas sellest, et häkkerite grupp Shadow Brokers avaldas faili “Lost In Translation”, mis sisaldas Windowsi erinevate versioonide jaoks palju ekspluateerimisi, selgitab Kaspersky.

Kuigi enamik neist haavatavustest on nullist erinevad ja Microsofti igakuised turvavärskendused on selliseid vigu avastanud, on nende turvalisusel olnud arvuti turvafirma sõnul kohutavad tagajärjed. “Keskmine rĂĽnnakute arv päevas kasvab, 82% tuvastatud rĂĽnnakutest registreeriti selle kvartali viimase 30 päeva jooksul.”

Kasutamine on pahavara tüüp, mis kasutab tarkvaras vigu, et nakatada seadmeid pahatahtliku koodiga, näiteks pangatroojalased, lunavara või küberspionaaži pahavara. Ekspluateerimiste abil tehtud rünnakud on kõige tõhusamad, kuna üldiselt pole vaja kasutajalt interaktsiooni, installitakse pahatahtlik kood, ilma et kasutaja kahtlustaks.

Seda tehnikat kasutavad nii häkkerid, kes soovivad raha varastada era- või ärikasutajatelt, kui ka teised keerukamad häkkerid, kes otsivad tundlikku teavet, märgib Kaspersky Lab.