Bloombergi andmetel alustab Apple Mac-arvutitel varalistele kiipidele ĂĽleminekut 2020. aastal

Olgem ausad: prospekt Apple lahkus Inteli juurest ja kulutama varusta Mac enda loodud kiibiga See pole enam küsimus „kui”, vaid „millal”. Seega, kui austatud (ja täpne) sõiduk meeldib Bloomberg Piisavalt on selle ülemineku alguskuupäeva kohta kuulujutte eetrisse lastud, istume niisama ja kuulame, eks?

Ajakirjanike Mark Gurmani ja Ian Kingi sõnul oli Apple’i plaanidest teadlikele allikatele viidates ettevõte edukas 2020 alustab ĂĽleminekut, mis viib lõpuks selleni, et kõik tema tootesarjad varustatakse Cupertinos kavandatud ARM-protsessoritega. Seda algatust nimetatakse sisemiselt “Kalamata” ja see on alles arengu varases staadiumis, kuid aruande kohaselt määravad selle ja kinnitavad selle ettevõtte kõik tippjuhid.

Apple’i eesmärgid on selged. Apple’i protsessoritega varustatud Macid on viimane tĂĽkk integreeritud ökosĂĽsteemi loomisel, kusjuures arhitektuuri jagatakse kõigi ettevõtte tootesarjade vahel; seega teeb arvuti palju voolavamalt koostööd teiste seadmetega, nagu iPhone, iPad ja Apple Watchid; arendajatel on ka palju lihtsam luua programme kõigile platvormidele ĂĽheaegselt.

Tuleb märkida, et eemaldades Intelile lootuse, suutis Apple tuua arvutitesse uuendusi ka omas tempos, selle asemel, et oodata partnerite aeglaseid (ja sageli segaseid) graafikuid ning seadnud end konkurentidest sammu ette. Teoreetiliselt muidugi.

Apple’i ĂĽleminekuplaanid on tihedalt seotud ka teie teise algatusega, millest eelmise aasta detsembris rääkisime: projektidega “Martsipan”, uus tarkvaraplatvorm, mis võimaldab arendajatel luua rakendusi, mis töötavad samaaegselt MacOS-is ja iOS-is – ja mis võiks debĂĽteerida selle aasta lõpus, aimates ette tulevasi põhjalikumaid muudatusi.

Me ei tea üksikasjalikumalt Maci ülemineku üksikasju, kuid (nagu eelmine kord) on juba võimalik öelda, et kõik toimub aeglaselt ja järk-järgult. See on minu puhas spekulatsioon, kuid on lihtne ette kujutada, et Apple esitleb kõigepealt oma kiibiga algtaseme Maci, seejärel varustab teisi mudeleid uute protsessoritega, kuni lõpuks saavutatakse tipp, kui muudatused toimuvad. konsolideeritakse ja lahendatakse kõige arenenumad tarbijate kahtlused.

Fakt on see, et partnerluse võimalik lõpetamine Apple’iga ei kõla Inteli aktsionäride ja võimalike investorite seas sugugi hästi: ettevõte koges aktsiaid järsult 9%, vaid mõni tund pärast aruande avaldamist ja nĂĽĂĽd töötab ettevõte madala väärtusega, 6%, väärtusega 48,92 dollarit aktsia kohta. Pole ka ime: Apple moodustab mikrokiibi hiiglase aastasest kasumist umbes 5% ja katkestamine Cupertinoga on kindlasti suur löök ettevõtte rahandusele.

Vaatame, kuidas see lugu edasi areneb …