Bluetooth 5.0 on olemas, tea, milleks see võimeline on

Bluetooth: meie suhtluse suur eelis

1994. aastal sündis mobiilseadmete uus kommunikatsioonistandard. Rootsi ettevõte Ericsson algatas Bluetoothi ​​tehnoloogia loomise, mis ühendab ka teisi enda väljatöötatud tehnoloogiaid. Nimi Bluetooth on viide selle algsele loojale Harald Bluetoothile.

Bluetooth 5 tuli turule 2017. aastal koos ettepanekutega muuta nutitelefonide ja muude traadita lisaseadmetega suhtlemist. Tänane viienda põlvkonna Bluetooth on kiirem, võimsam ja selle vahemik on kuni neli korda suurem kui eelkäijatel.

Traadita ühendustest rääkides ei pea te enam muretsema, kas ühendus katkeb kauguse tõttu, nagu see oli varem Bluetooth 5. saabumisel. Uus standard võimaldab teie nutitelefonil näiteks paaristatud seadmest eemalduda. .

On mitmeid programme, mis sünkroonivad Bluetooth-seadmeid, kuid seni on võimalik ühes kõlaris esitada heli nii peakomplektis kui ka muus. Bluetooth 5-ga on kõige vähem funktsioon, see on võimalus mängida sama sisu kahes seadmes.

Bluetooth 5: rohkem andmeid, suurem leviala ja kiirem

Bluetooth on alternatiiv WiFi-le ja NFC-le, kuid sellel on mitmeid eeliseid. Seotud seadmete vahel vahetatav teave on krüpteeritud, sest lisaks muusikale kasutame neid ühendusi ka oma tervise kohta käevõrude ja nutikelladega ning mobiilsetes maksesüsteemides teabe vahetamiseks. Bluetooth aitab meil kohvimasinate, telerite, kõlarite ja muu kaudu hakkama saada nii kodus kasutatava WiFi-ga kui ka kuuluda asjade internetti.

Bluetooth 5: uus seade, mis tähistab asjade Interneti tulevikku

Meie nutitelefonid on kaugjuhtimispuldid paljudele asjadele, mida igapäevaselt kasutame. Need võimalused ei piirdu ainult nutikate käevõrude või kõrvaklappidega, vaid ka muude väikeste seadmete ja seadmetega.

Märtsis saabus esimene selle uue tehnoloogiaga seade: Xperia XZ Premium. See on esimene ametlik mudel, kuid eeldatavasti kannavad seda tehnoloogiat ka teised, näiteks OnePlus 5 ja Galaxy Note 8, lisaks Google Pixel 2-le.

AndroidPIT Beats Solo 3 1886 kõrvaklapid

Ainult peakomplektid on minevik / © NextPit

Bluetooth 5: funktsioonid ja võimalused

Topeltkiirus ja võimsam

Viienda põlvkonna Bluetooth töötab sagedusalas 2,4 GHz, millel on suurem vahemik ja kiirus kui eelmisel. Uus standard säilitab madala energiatarbimise ja kõrge turvalisuse krüptimise, järgides Ameerika Ühendriikide valitsuse soovitusi. Kiirus on kaks korda suurem kui Bluetooth 4.0, ulatudes 5120 kbps-ni.

Uus Bluetooth suurendab ka oma leviala, jõudes eelmises standardis 60 meetrini. Nüüd on võimalik jõuda kuni 240 meetrini, hoides samal ajal kiirust 128 kbps ja 120 meetrit kiirusel 500 kbps. Lisaks on sellel uuel põlvkonnal suurem ühenduste arv, ulatudes 8-ni.

Väikese energiatarbimise osas on meil tugi BLE-le (Bluetooth low energy 0 Bluetooth Low Energy), mis võeti kasutusele versiooniga 4.0. Seetõttu ei muuda kiiruse ega vahemaa suurendamine seadme energiatarbimist.

Heli uus mõõde

Galaxy S8 abil saame korraga ühendada kaks Bluetooth-peakomplekti. Nii saavad kaks inimest korraga sama muusikat kuulata, häirimata teisi inimesi enda ümber. Seadmega testimise ajal nägime ühe kõrvaklapi reprodutseerimises mõningast viivitust, kuid loodame, et see saab mõne tarkvarauuendusega korda. Mis puutub tehnoloogiasse, siis ükski tihendamine ei paranda taasesitatava helikvaliteeti ja see muutub ainult uue protokolli 5.1 või muu sarnase saabumisel.

AndroidPIT Samsung Galaxy S8 dual audio bluetooth 5

Galaxy S8 kahekordne helisüsteem / © NextPit

Mis puudutab heli, siis uus Bluetooth ei häiri muusika taasesituse ajal saadetud andmete kvaliteeti ja hulka palju. Kvaliteet on endiselt alla 328 kbps, mida CD suudab saavutada, kuid seda tuleks kohe optimeerida. Näiteks Sony-l on juba Bluetoothi ​​jaoks välja töötatud tehnoloogia nimega LDAC, mis võib edastamise ajal kiirendada kuni 990 kbps.

Bluetooth 5 on tulevik

Nelja aasta jooksul on kogu maailmas ringluses umbes 48 miljardit nutiseadet, millest umbes kolmandikul on Bluetooth-ühenduvus. Me ei tohi unustada, et sellest mustrist saab asjade Interneti üks peategelasi, mis järk-järgult muutub reaalsuseks mitmes riigis.

Kantavad tooted kasutavad seda tehnoloogiat juba meie nutitelefonidega suhtlemiseks. Kõik viitab sellele, et tulevikus on Bluetooth meie kodudes rohkem olemas, võimaldades meil teleris kanaleid vahetada või tubade valgustugevust hõlpsalt reguleerida.

Me ei saa jätta nägemata virtuaalreaalsuse valdkonda, sest suurema kiiruse ja parema katvuse korral saame oma nutitelefoni VR-prillidesse mahutamise vajadusest lahti, ühendades selle lihtsalt Bluetoothi ​​kaudu. See võimaldab prillidel oma ekraani ja adekvaatsemat eraldusvõimet, vähendades ka selle lisaseadme suurust.

Kas teil on olnud võimalust Bluetooth 5 testida? Mida arvate sellest uuest standardist?