BMW annab CarPlay annuiteetide täiendamise oma autodele üle

Mõni kuu tagasi olime kõik väga üllatunud, kui üks maailma mainekamaid autotootjaid, nimelt BMWteatas, et võtavad nüüd klientidelt Interneti-ühenduse eest aastatasu CarPlay oma sõidukis. Uudised tekitavad muidugi igasuguseid kulme kergitatult, kuna Apple avaldab oma autoplatvormi kasutajatele jätkuvalt tasuta (ega nõua tootjatelt sellele juurdepääsu).

Ilmselt oli protest edukas: avalduses aadressile Autocar, Ütles BMW, et see muutis otsuse ja enam ei kulu igal aastal, et pääseda oma autos CarPlay juurde.

Täpsemalt öeldes saavad uusimate automudelite omanikud platvormile automaatselt eluaegse juurdepääsu – eelmises seisukorras oli tasuta ainult esimene aasta ja järgnevad kasutusaastad maksaksid kumbki 80 dollarit (335 eurot).

Eelmiste aastate sõidukiomanikud peavad siiski maksma ĂĽhekordset tasu 235 naela (1 300 eurot) CarPlay’le juurdepääsu avamiseks valikulise ĂĽksusena. Ă•nneks ei ole kritiseeritud allkirja enam pĂĽsivalt olemas, kuid igaĂĽks, kes on annuiteedi maksnud, raha tagasi ei saa; BMW hoiab CarPlay’i pĂĽsivalt töös ainult kasutaja sõidukis, kuid ilma raha tagasi maksmata.

Tuleb märkida, et siin kirjeldatud teave viitab BMW UK-le, kuid autotootja otsus peab kajastuma kogu maailmas.

Nii on parem, eks?

Cult of Maci kaudu