BOB: Viis asja, mida peate teadma esimese Portugali superarvuti kohta

Esimene superarvuti installatsioon Portugalis ja Minho Advanced Computing Centeri (MACC) loomine avati 25. novembril 2017 Bragas, allkirjastades vastastikuse mõistmise memorandumi Teaduse ja Tehnoloogia Sihtasutuse (FCT), Texase Austini ülikooli (UTAustin) ja Minho ülikooli (UMinho) vahel. .

Riikliku digitaalsete oskuste algatuse – INCoDE.2030 raames on superarvuti avamine osa PĂĽrenee täiustatud arvutite võrgustikust (RICA), riikliku osaluse algus EuroHPC Euroopa algatusel – Euroopa kõrgjõudlusega andmetöötlus ning RENiga ja aastatega tehtud koostöö tulemus.

TP tek “data-title =” tek BOB – TP: Viis asja, mida peate teadma esimese Portugali superarvuti kohta – SAPO Tek “> TP tehnik

Pidage meeles viis olulist teemat esimese Portugali superarvuti kohta.

Milline superarvuti on TP?

BOB on Advanced Stampede 1 Computing infrastruktuur, mille sai Austini ülikooli Texase täiustatud arvutuskeskus (TACC) Teaduse ja Tehnoloogia Sihtasutusele selle asutuse ja Portugali vahelise rahvusvahelise partnerluse raames.

Milline on mõju riiklikule andmetöötlusele?

Ülarvutid suurendavad riiklikku arvutusvõimsust kümnekordselt ja soodustavad teadus- ja äriringkondade vaheliste uute koostöövormide tekkimist andmeteaduse ja tehisintellekti valdkonnas. BOB-d kasutatakse riiklike ja rahvusvaheliste teadusprojektide toetamiseks kooskõlas selle valdkonna Euroopa eesmärkidega ja arenenud arvutite riikliku strateegiaga.

Millist energiat tarnitakse?

Eeldatakse, et superarvutit toetavad peamiselt taastuvad energiaallikad, nimelt tuul, fotogalvaaniline ja hĂĽdroenergia.

Kui suur on superarvuti maht?

BOB mälumaht on 266 terabaiti, 1 petabait mälumahtu ja 1 petaFLOP jõudluse arvutamine. Sisaldab kokku 800 arvutussõlme.

Kas lähitulevikus on plaanis Portugali paigaldada veel üks superarvuti?

2020. aasta lõpuks loodetakse MACC-sse paigaldada teine ​​mootor nimega “Deucalion”. Projekti kiitis Euroopa Komisjon heaks 12. juunil HPC Euro algatuse raames. Deucalion suudab teha vähemalt 10 PFlopi ehk 10 miljardit tehingut sekundis.