Bosch soovib lennutaksosid käivitada alates 2023. aastast

Bostoni konsultatsioonigrupi hinnangul on aastaks 2030 kogu maailmas 1 miljard lennuettevõtjat, kes kasutavad lendavaid taksosid, millest enamik suudab lennata pilootideta. Sellega seoses töötab Bosch arenenud sensoripõhise tehnoloogia kallal, et muuta lend ülimalt ohutuks, mugavaks ja tõhusaks.

Bosch Automotive Electronics divisjoni president Harald Kröger ĂĽtles, et “eeldatakse, et esimesed lendavad taksod lendavad suuremate linnade taeva kohal pärast 2023. aastat”, seega on ettevõtte eesmärk võtta juhtiv roll selle turu kujundamisel. Sel eesmärgil investeerib Bosch moodsatesse anduritesse, mida kasutatakse ka autonoomseks sõiduks või ESP libisemisvastastesse sĂĽsteemidesse.

Saksa tehnoloogia usub, et sellel lahendusel on potentsiaal täita tĂĽhimik tavapärases kosmosetehnikas – see on liiga kallis, mahukas ja raske kasutada autonoomses lendtaksos. Seetõttu pani insenerimeeskond kokku kĂĽmneid andureid, et luua universaalne juhtplokk taksode lendamiseks.

Ăśhes avalduses selgitas Bosch, et andurite abil, mida juba “kasutatakse tootmissõidukites, on universaalne juhtplokk loodud tagama võime määrata lendavate taksode asukoht hetkega ja pidevalt, võimaldades nende juhtimist täpselt ja ohutult. Kiirendus- ja pöörlemisandurid, mis mõõdavad lendava sõiduki liikumist ja rĂĽnnakunurka, on näited anduritest, mis võimaldavad koguda ja analĂĽĂĽsida selleks vajalikke andmeid “.

Ettevõte usub, et “erinevalt praegustest lennukitööstuses saadaolevatest andurite sĂĽsteemidest, mis maksavad kĂĽmneid tuhandeid eurosid”, suudab ta välja töötada lahenduse murdosa sellest kulust, kuna kasutab tootmises testitud andureid, mida kasutatakse autotööstuses nii kaua kui Aastaid.

Sõidukisse integreeritud juhtimisseadmete eest vastutava Boschi tehnikameeskonna juht Marcus Parentis usub, et see lahendus võimaldab “muuta tsiviillennundus taksoga lendamise abil kättesaadavaks erinevatele tarnijatele”. Marcus Parentis lisas, et ettevõte peab läbirääkimisi “õhutaksode väljatöötamisega seotud lennundustootjatega kui ka autoettevõtetega, kes hakkavad tootma lennukeid ja kes usuvad ka teenuste jagamisse”, järeldades, et “kĂĽsimus pole selles, kas lendavatest taksodest saab reaalsus. aga kui. “